Letnie Spotkanie z Nauką „Noc Spadających Gwiazd”

Letnie Spotkanie z Nauką "Noc Spadających Gwiazd"

Jest to ogólnodostępny piknik popularyzujący naukę, który od wielu lat organizowany jest przez Akademię WSB. Odbędzie się on w sierpniu 2024 r. na terenie Centrum Edukacji, Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej nad malowniczym zalewem Pogoria III. Piknik będzie miał zadanie szerokiego promowania nauki, a także charakter podsumowania dotychczasowych działań oraz promocję kolejnych zadań i projektowych aktywności. Zorganizowane zostaną pokazy eksperymentów naukowych dla dzieci, rodziców, seniorów, więc będzie miał dodatkowy walor międzypokoleniowego spotkania.

Finałowym wydarzeniem będzie wykład z astronomii i nocne oglądanie nieba przez lunety wraz z astronomem. Na uczestników czeka również poczęstunek, co uatrakcyjni piknik.

Projekt "Międzypokoleniowa Akademia Nauki" realizowany jest przez Akademię WSB, a dofinansowany z programu "Społeczna Odpowiedzialność Nauki II" przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego