Srebrna Wyprawa Naukowa – Womai – Centrum Nauki i Zmysłów w Krakowie

Srebrna Wyprawa Naukowa - Womai - do Centrum Nauki i Zmysłów w Krakowie

Wyprawa ta, pozwoli uczestnikom zwiedzić dwie dostępne wystawy popularyzujące naukę: "W stronę światła" oraz "W stronę ciemności". Wystawy są kolekcją wszelkiego rodzaju eksperymentów naukowych, dzięki którym można się dowiedzieć jakie reguły rządzą światem wokół nas. Czy dźwięk może mieć swój własny kształt? A cień jakiego jest koloru? Oraz jak przy pomocy, zdawać by się mogło, zwykłych okularów odwrócić świat do góry nogami? Doświadczanie nauki w dużym stopniu odbywa się za pomocą angażujących aktywności.

Projekt "Międzypokoleniowa Akademia Nauki" realizowany jest przez Akademię WSB, a dofinansowany z programu "Społeczna Odpowiedzialność Nauki II" przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.