Seria warsztatów dla młodzieży

Efektem serii czterech warsztatów dla młodzieży będzie wypracowanie rezultatów projektu mających na celu nakierowanie młodzieży na rozwój kwalifikacji zawodowych z dziedzin ekologii poprzez opracowanie rezultatów w formie prezentacji oraz filmów mających charakter edukacyjny.

Opracowane materiały będą mogły być wykorzystane przez nowo powstałe w Śląsku Cieszyńskim Centrum Edukacji Ekologicznej w dalszych wspólnych działaniach partnerów oraz Centrum, jak również do promowania rozwoju zawodowego młodzieży w kierunku specjalizacji zajmujących się zagadnieniami ekologicznymi co w rezultacie zapełni niedobór kadry wyspecjalizowanej w tej dziedzinie w regionie Śląsk Cieszyński.

Projekt "U_CAN_BE_ECO - edukacja młodzieży Śląska Cieszyńskiego w zakresie podnoszenia świadomości ekologicznej lokalnej społeczności" nr CZ.11.3.119/0.0/0.0/16_010/0003129 jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko i budżetu Państwa.

Moderator warsztatów

dr hab. inż. Katarzyna Tobór-Osadnik, prof. PŚ

Absolwentka Wydziału Górnictwa i Geologii specjalności Przeróbka Kopalin Stałych. Doktor habilitowany nauk technicznych z zakresu Organizacji i Ekonomiki Górnictwa. Profesor w Katedrze Inżynierii Bezpieczeństwa. Autorka wielu referatów i publikacji na konferencjach krajowych i zagranicznych. Ukończone Studium Pedagogiczne w Ośrodku Badań i Doskonalenia Dydaktyki na Politechnice Śląskiej. Ukończone studia podyplomowe prowadzone przez Holenderski Instytut Marketingu. Uzyskała dyplom trenera i specjalisty z zakresu Zarządzania Marketingowego. Studia doktoranckie ukończyła na Wydziale Górnictwa i Geologii. W swojej karierze zawodowej zajmowała także stanowiska kierownicze w polskich przedsiębiorstwach produkcyjno-handlowych.