Spotkanie międzynarodowej sieci TEIN w Akademii WSB

W dniu 21.09.2021 r. w Akademii WSB odbyło się coroczne spotkanie prestiżowej, międzynarodowej sieci TEIN - Transfrontier Euro-Institut Network, której członkiem jest Akademia WSB.

Spotkanie zostało zainaugurowane przez dr hab. Katarzynę Szczepańską – Woszczyna, prof. AWSB, Prorektor ds. Nauki i Kształcenia Akademii WSB, która zwróciła uwagę na istotne znaczenie sieci TEIN we współpracy transgranicznej w Europie.

W spotkaniu stacjonarnie w Akademii WSB uczestniczyli:

• Anne Hoffman, Training Manager, Euro-Institut TEIN, Kehl, Niemcy
  • dr hab. Joanna Kurowska – Pysz, prof. AWSB, Dyrektor Instytutu Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną Akademii WSB
  • Martin Unfried, Maastricht University, Holandia
  • dr Peter Ulrich, Leibniz Institute for Research on Society and Space, Niemcy

Transfrontier Euro-Institut Network (TEIN), utworzona w 2010 roku, skupia partnerów z regionów granicznych w Europie. Jej unikalną cechą jest to, że składa się z uniwersytetów, instytutów badawczych i ośrodków szkoleniowych, które zajmują się praktyczną działalnością w zakresie współpracy transgranicznej w Europie.

TEIN jest prowadzony przez Euro-Instytut, utworzony w 1993 roku w Kehl/Strasburgu na granicy francusko-niemiecko-szwajcarskiej, którego celem jest ułatwianie współpracy transgranicznej. Partnerzy TEIN pochodzą z krajów położonych na zróżnicowanych obszarach transgranicznych: morskich, starych granicach europejskich, nowych granicach wschodnich, granicach pokonfliktowych oraz granicach zewnętrznych. Z tego powodu TEIN jest w stanie zmierzyć zapotrzebowanie na budowanie potencjału we współpracy transgranicznej w całej Europie.

Data wydarzenia - 21.09.2021 r.