Akademia Świadomego Rodzica 2024/2025

"Zbuduj silne rodzicielstwo. O asertywności w relacjach z dzieckiem" dr Edyta Nowak-Żółty

• Termin spotkania: 16.11.2024 r., godz. 9.30 - 10.20

dr Edyta Nowak-Żółty - Dziekan Wydziału Zamiejscowego Akademii WSB w Cieszynie, coach i trenerka rozwoju osobistego oraz zawodowego.

„Neurorysowanie” Barbara Borkowska

• Termin spotkania: 14.12.2024 r., godz. 9.30 - 10.20

Barbara Borkowska - długoletni wykładowca języka angielskiego w Akademii WSB. Jest jednym z nielicznych w Polsce certyfikowanych Specjalistów Neurografiki® (Institute of Psychology of Creativity) oraz Konsultantów Facylitatorów One Brain®, kinezjologicznej metody uwalniania stresu. Ukończyła również liczne kursy z innych metod kinezjologicznych w Akademii Kinezjologii, m.in. Dotyk dla zdrowia, Neuronalne kanały emocji oraz „Psychoterapia poprzez ciało – praca z traumą”. Interesuje się szeroko pojętym rozwojem, psychologią, kinezjologią, neurografiką, a także dydaktyką języków obcych. Jest także tłumaczem przysięgłym języka angielskiego.

"Wpływ rodziców na motywację i rozwój sportowy dziecka” Magdalena Masłowska

• Termin spotkania: 18.01.2025 r., godz. 9.30 - 10.20

„Pielęgnacja skóry dziecka. Jak chronić i zapobiegać chorobom skórnym” dr Marta Skorek

• Termin spotkania: 8.02.2025 r., godz. 9.30 - 10.20

dr Marta Skorek - wykładowca kosmetologii i chemii kosmetycznej w wyższych uczelniach i szkołach. Trener specjalizujący się w prowadzeniu i organizacji szkoleń miękkich oraz twardych. Specjalizuje się w projektach z zakresu: farmacji, kosmetologii, technik sprzedaży, dermokosmetyków, FMCG. Na przestrzeni lat przeszkoliła ponad 10000 farmaceutów i ekspertów z pokrewnych branż. Doświadczenie zdobywała w takich firmach jak Ziaja, dr Irena Eris, Sanofi Aventis, Scientific Beauty, Phyt’s i inne. Absolwentka kosmetologii na Śląskim Uniwersytecie Medycznego i chemii na Uniwersytecie Śląskim.

„Dzieckiem jest się przez chwilę - o znaczeniu samodzielności” Magdalena Bielenin

• Termin spotkania: 15.03.2025 r., godz. 9.30 - 10.20

Wykładowca Akademii WSB w ramach studiów podyplomowych. Oligofrenopedagog, logopeda, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju. Wieloletni pracownik Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Szkoły Specjalnej w Bielsku-Białej. Obecnie pełniąc funkcję konsultanta Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Bielsku-Białej oraz wykładowcy akademickiego dzieli się wiedzą i doświadczeniem zdobytym w pracy z osobami ze spektrum autyzmu (ASD).

„Bezpieczeństwo naszych dzieci: Jak radzić sobie w nagłych sytuacjach medycznych?" Kamil Skubis

• Termin spotkania: 26.04.2025 r., godz. 9.30 - 10.20

„Jak nauczyć dziecko oszczędzania?” Anna Kowalska

• Termin spotkania: 10.05.2025 r., godz. 9.30 - 10.20

Anna Kowalska - ekonomista, pracownik dydaktyczny Akademii WSB, doktorant Akademii WSB, autor programów nauczania z branży ekonomiczno administracyjnej, wicedyrektor CKZiU Technikum Nr 1 Ekonomiczne w Sosnowcu.