Studenckie koła naukowe tworzą innowacje

Dofinansowanie ze środków z budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje" dla Akademii WSB

„Model rehabilitacji dziecka z implantem słuchowym oparty o usługi telemedyczne”

Celem nadrzędnym projektu jest stworzenie modelu opieki telemedycznej nad dzieckiem z implantem ślimakowym, który znacząco ograniczy konieczność osobistych wizyt w ośrodkach terapeutycznych, a także przyczyni się do kontynuacji procesu rehabilitacji i dalszego rozwoju mowy.
Projekt będzie obejmował 5 etapów, podczas których studenci - członkowie koła aktywnie pod nadzorem specjalistów zostaną zaangażowani w proces rehabilitacji dzieci z implantem ślimakowym. Następnie na podstawie przeprowadzonych obserwacji opracują ww. model opieki.

Termin realizacji projektu: 29.04.2023 r. – 28.04.2024 r.

Numer projektu: SKN/SN/569666/2023

Kwota dofinansowania: 70 000,00 zł

Całkowita wartość projektu: 70 000,00 zł

„Diagnoza potrzeb edukacyjnych i otwartości na nowoczesną dydaktykę seniorów. Nowy model edukacyjny uniwersytetów trzeciego wieku w Polsce”

Celem projektu jest diagnoza potrzeb edukacyjnych, kulturalnych, wolnoczasowych i związanych z rozwojem fizycznym seniorów ze społeczności uniwersytetów trzeciego wieku województwa śląskiego i małopolskiego oraz stworzenie modelu procesu kształcenia UTW z wykorzystaniem nowych mediów i zgodnego z oczekiwaniami seniorek i seniorów. Model ten nastawiony będzie na kształtowanie poznawczych kompetencji przyszłości jakimi są krytyczne myślenie i elastyczność poznawcza, aletakże kognitywnych kompetencji przyszłości, a więc umiejętności analitycznych związanych z wykorzystaniem technologii.

Termin realizacji projektu: 28.04.2023 r. – 27.04.2024 r.

Numer projektu: SKN/SN/570532/2023

Kwota dofinansowania: 34 200,00 zł

Całkowita wartość projektu: 34 200,00 zł

„SKN ProjectGO na straży implementacji zasad zrównoważonego zarządzania projektami w organizacji z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań w wirtualnej rzeczywistości”

Celem projektu jest podniesienie jakości działania Koła Naukowego ProjectGO poprzez realizację innowacyjnych prac polegających na przeprowadzeniu badań naukowych z wykorzystaniem ankiet oraz indywidulanych wywiadów z Kierownikami projektów z różnych sektorów branżowych w kontekście ustalenia czynników sukcesu wdrożenia w organizacji zasad zrównoważonego zarządzania projektami.

W ramach realizacji działań zdiagnozowane zostaną kluczowe kompetencje przyszłości jakie powinien posiadać kierownik projektów kierowanych zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Pozyskane dane raportowe posłużą do opracowania scenariusza Virtual Reality, który będzie miał za zadanie w innowacyjny sposób przedstawić różnicę w realizacji projektów jaka występuje w zależności od tego czy planujemy projekt z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju czy też nie.

Termin realizacji projektu: 29.04.2023 r. – 28.04.2024 r.

Numer projektu: SKN/SN/569781/2023

Kwota dofinansowania: 69 500,00 zł