Interdyscyplinarna Konferencja Studenckich Kół Naukowych

Wydarzenie, podczas którego Studenckie Koła Naukowe Akademii WSB mają możliwość prezentacji swoich osiągnięć naukowych, a także opracowanych rozwiązań innowacyjncyh m.in. w dziedzinach społecznych, medycznych i informatycznych.

Koła pozwalają studentom na rozwój pasji, realizację własnych pomysłów a także spędzenie wolnego czasu w gronie ludzi „pozytywnie zakręconych" o podobnych zainteresowaniach. Studia to wbrew pozorom nie tylko okres intensywnej nauki ale przede wszystkim czas na poznawanie siebie i świata, w którym niedługo trzeba będzie się odnaleźć. Nasza Uczelnia aktywnie wspiera działalność kół naukowych, zdając sobie sprawę, że praca w nich to dla studentów pierwsze i bardzo cenne kroki do przyszłej kariery zawodowej.

Koła naukowe dają studentom nieograniczone możliwości rozwoju. Studenci organizują:

1. konferencje naukowe,
  2. imprezy i wyjazdy integracyjne,
  3. spotkania z praktykami i ekspertami,
  4. realizują własne projekty badawcze

Dzięki temu już na studiach nabywają kompetencje, które pracodawcy cenią sobie najbardziej: pracowitość, samodzielność, kreatywność, umiejętność pracy pod presją czasu i stresu. I co ważne zdobywają cenne doświadczenie, którym mogą pochwalić się w CV.

Dodatkowym atutem uczestnictwa w organizacjach studenckich AWSB jest możliwość zdobycia Stypendium Specjalnego przyznawanego za specjalne osiągnięcia oraz dodatkową działalność studencką.

Spis Studenckich Kół Naukowych Akademii WSB