Dni Otwarte Nowoczesnej Medycyny – doświadczenie technologii przyszłości
Zapraszamy szkoły oraz uczniów do udziału w wydarzeniu „Dni Otwarte Nowoczesnej Medycyny – doświadczenie technologii przyszłości”, organizowanym w ramach Tygodnia Projektów KPO w Ochronie Zdrowia w projekcie EDUMED.
Wydarzenie odbędzie się 9 czerwca 2026 r., w godzinach 9:00–12:00, w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, przy ul. Cieplaka 1c.
Podczas spotkania uczestnicy będą mogli odwiedzić interaktywne strefy pokazowe i warsztatowe, poznać nowoczesne technologie wykorzystywane w medycynie oraz zobaczyć, jak wygląda praktyczna nauka na kierunkach medycznych.
W programie m.in.:
- anatomia 3D i pokaz modeli anatomicznych
- mikrobiologia i diagnostyka laboratoryjna na symulatorach
- pokazy USG i nowoczesnej diagnostyki
- warsztaty pierwszej pomocy i resuscytacji
- symulator VR starości
- AI, VR i technologie symulatorów medycznych
- badanie skóry Hi-Tech oraz próbki kosmetyków
Wydarzenie ma charakter edukacyjny i popularyzujący naukę. To doskonała okazja, aby poznać współczesną medycynę, zawody medyczne oraz nowoczesne zaplecze dydaktyczne Collegium Medicum Akademii WSB.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dodatkowo przewidziano quiz z anatomii z nagrodami oraz poczęstunek.
W przypadku zainteresowania udziałem w wydarzeniu prosimy o kontakt mailowy z Dominiką Maks pod adresem: dmaks@wsb.edu.pl
