Specjalność

RESOCJALIZACJA Z PROFILAKTYKĄ SPOŁECZNĄ

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

• Czego się nauczysz?

Celem specjalności resocjalizacja z profilaktyką społeczną jest przygotowanie studentów w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych wobec osób nieprzystosowanych społecznie, jak również działań profilaktycznych we współpracy z przedstawicielami instytucji działającymi w środowisku lokalnym.

• Uczymy praktycznie

Praktycznymi atutami specjlaności resocjalizacja z profilaktyką społeczną jest stała współpraca z partnerami specjalności, doświadczonymi wykładowcami - praktykami, konsultacje planów studiów, organizacja i wspólne prowadzenie projektów dydaktyczno- naukowych, w tym współorganizacja Konferencji naukowych.

Zdobyta wiedza i umiejętności odnajdują praktyczne zastosowanie w pracy zawodowej naszych Absolwentów podczas:

• przygotowywania programów profilaktycznych adresowanych do różnych grup odbiorców, w tym do rodziny zagrożonej,
    • tworzenia resocjalizacyjnych programów realizowanych w służbie więziennej,
    • dokonywania oceny działań o charakterze pomocowym w kontekście ich celowości i efektywności
    • przy wykorzystywaniu narzędzi pracy terapeutycznej w oparciu o podejście skoncentrowane na rozwiązaniach.
  • Program specjalności

• Współczesne tendencje w profilaktyce i resocjalizacji
    • Współczesna problematyka uzależnień
    • Podejście skoncentrowane na rozwiązaniach - warsztat praktyczny
    • Wsparcie i pomoc rodzinie zagrożonej
    • Mediation and Negotiations
    • Resocjalizacyjne programy penitencjarne
    • Współpraca instytucjonalna w resocjalizacji i profilaktyce
    • Readaptacja społeczna i pomoc postpenitencjarna
    • Zasady konstruowania programów profilaktycznych
  • Rekomendacje

Od kilku lat działam na rzecz osób wykluczonych i stygmatyzowanych społecznie, zwłaszcza w zakresie pomocy postpenitencjarnej i wspomagania procesu resocjalizacji osób osadzonych i ich rodzin. Po ukończeniu psychologii, czułam niedosyt związany z adekwatnymi sposobami niesienia pomocy osobom pozbawionym wolności. Na Akademii WSB znalazłam satysfakcjonujące rozwiązanie – studiuję Resocjalizację z profilaktyką społeczną. Jestem bardzo zadowolona z realizowanego kierunku – uczę się od praktyków, program nauczania jest aktualizowany na bieżąco. Uczelnia współpracuje również z wieloma instytucjami dbającymi o odpowiedni proces resocjalizacji osadzonych, dlatego osobom, które myślą o pracy w SW albo w instytucjach pozarządowych, mogę z czystym sercem polecić Akademię WSB.

Paulina Wróbel, psycholożka, studentka I roku Pedagogiki na specjalności Resocjalizacja z profilaktyką społeczną

Praktyczny profil kształcenia stanowi istotny argument w przygotowaniu przyszłych pedagogów, specjalistów, funkcjonariuszy do roli jaką będą pełnić w środowisku służby więziennej w systemie penitencjarnym i działalności postpenitencjarnej w środowiskach zamkniętych i otwartych. Zaproponowany program specjalności Resocjalizacja z profilaktyką społeczną pozwoli poznać dokładnie specyfikę pracy w zawodzie i jego uwarunkowanie w rzeczywistości społecznej. Kadra dydaktyczna Uczelni, którą stanowią doświadczeni praktycy, oraz rozbudowana autorska oferta Uczelni, podkreślają zasadność praktycznego charakteru kształcenia na kierunku Pedagogika.

Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Katowicach

• Opłaty

Pedagogika -  II stopnia  Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) i studia zaoczne (niestacjonarne) 520 zł   280 zł*   230 zł** 580 zł 580 zł 580 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Bonifikata na I semestr studiów.

** Dla Absolwentów WSB