Specjalność

SŁUŻBY SPECJALNE W SYSTEMIE BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA - NOWOŚĆ

Specjalność dostępna od października 2024 r.

• Czego się nauczysz?

Celem kształcenia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe w ramach specjalności Służby specjalne w systemie bezpieczeństwa państwa jest zapoznanie Studentów z zasadami oraz specyfiką funkcjonowania tych instytucji. Uzyskają oni wiedzę oraz umiejętności analityczne oraz praktyczne pozwalające lepiej zrozumieć zadania najważniejszych polskich oraz zagranicznych służb specjalnych, w tym w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu czy Służby Kontrwywiadu Wojskowego. W ramach specjalności duży nacisk zostanie położony na wykształcenie u Studentów umiejętności praktycznych dotyczących szeroko pojętego zbierania danych operacyjnych oraz ich analizy, a także zdolności językowych przydatnych na kierunkach znajdujących się w zainteresowaniu polskich służb specjalnych. Studenci zapoznają się również z aspektami prawnymi i politycznymi funkcjonowania służb specjalnych w Polsce i na świecie.

• Uczymy praktycznie

W ramach specjalności Służby specjalne w systemie bezpieczeństwa państwa zaplanowano szereg przedmiotów o charakterze praktycznym, które poprowadzą uznani specjaliści w tej dziedzinie, w tym funkcjonariusze służb mundurowych i specjalnych. Jeśli wybierzesz tę specjalność poznasz języki obce, dowiesz się więcej na temat sposobów rozpoznania systemów uzbrojenia, a także dowiesz się więcej na temat białego wywiadu (OSINT) oraz wywiadu finansowego (FININT).

Dzięki wiedzy i umiejętnością, które nabędziesz w trakcie zajęć, zwiększysz swoje szanse w postępowaniach rekrutacyjnych do takich instytucji jak Agencja Wywiadu, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego czy Służba Kontrwywiadu Wojskowego. Możesz także dołączyć do grona pracowników cywilnych tych lub innych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem państwa.

• Program specjalności

Przykładowe przedmioty realizowane w ramach treści specjalnościowych:

• Historia służb specjalnych
    • Rozpoznanie systemów uzbrojenia
    • Zagraniczne służby specjalne
    • Biały wywiad
    • Komunikacja i negocjacje w sytuacjach kryzysowych
  • Opłaty

Bezpieczeństwo narodowe II stopnia ** Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) i studia zaoczne (niestacjonarne) 520 zł 280 zł* 580 zł 580 zł 580 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Studia dofinansowane w ramach programu "Wsparcie na starcie ".

**Nie dotyczy cudzoziemców

ZAPLANUJ SPOTKANIE REKRUTACYJNE

Rafał Pakuła

Kierownik Centrum Studiów Podyplomowych i Rekrutacji

e-mail: rpakula@wsb.edu.pl

Justyna Borowik

Koordynator ds. rekrutacji

e-mail: jborowik@wsb.edu.pl

Agnieszka Wilczok

Koordynator ds. rekrutacji

awilczok@wsb.edu.pl

Ewa Domnik

Specjalista ds. Studiów Podyplomowych i Rekrutacji

edomnik@wsb.edu.pl

English language contact / Kontakt w języku angielskim

Małgorzata Kasjaniuk

English language contact / Kontakt w języku angielskim

mkasjaniuk@wsb.edu.pl

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Bezpieczeństwu narodowemu”.