Specjalność

TRANSPORT W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH

Tryb: Stacjonarne Zapisz się
Tryb: Niestacjonarne Zapisz się

Celem specjalności transport w sytuacjach kryzysowych jest przekazanie wiedzy i umiejętności w zakresie prawidłowej diagnozy zagrożeń dla bezpieczeństwa transportu szynowego, drogowego, lotniczego i wodnego w kontekście wystąpienia sytuacji kryzysowej powstałej na skutek zdarzeń i katastrof transportowych, czynników naturalnych lub w wyniku działalności osób trzecich. Dodatkowo celem studiów jest nabycie wiedzy i kompetencji dotyczących efektywnego działania, współdziałania i koordynacji wszelkich służb, a także wszelkich organów i instytucji, w celu sprawnego usunięcia skutków kryzysu. W trakcie studiów uczestnicy nabywają również kompetencje w zakresie wykorzystania Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP) w sytuacjach kryzysowych. Absolwenci kierunku transport specjalności zarządzanie bezpieczeństwem w transporcie będą przygotowani do uzyskania specjalistycznych certyfikatów (np. menagera zarządzania ryzykiem w transporcie), a studia organizowane są we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

• Praca

Absolwenci są merytorycznie przygotowani do podjęcia pracy w charakterze: pełnomocników, menedżerów, kierowników średniego szczebla zarządzania bezpieczeństwem w transporcie, samodzielnych przedsiębiorców prowadzących własną działalność transportową, pracowników biur projektowych i przedsiębiorstw transportowych, członków zarządu i rad nadzorczych przedsiębiorstw, doradców z dziedziny zarządzania inżynierii transportu szynowego i bezpieczeństwem w firmach konsultingowych.

• Wybrane przedmioty realizowane w ramach specjalizacji

• Zarządzanie kryzysowe
    • Psychologia w sytuacjach nadzwyczajnych
    • Zarządzanie ryzykiem - współczesne zagrożenia dla bezpieczeństwa transportu
    • Efektywne wykorzystanie sił i środków w sytuacji kryzysowej
    • Prawne aspekty bezpieczeństwa publicznego

• Opłaty

Transport - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna Semestr 7 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 360 zł 150 zł* 380 zł 150 zł* 380 zł 445 zł 525 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 360 zł 380 zł 380 zł 445 zł 525 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł
    *Studia dofinansowane w ramach programu "Wsparcie na starcie - za Twoje studia płaci pracodawca"

• Kontakt

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych przyszłych studentów wydłużamy pracę Biura Rekrutacji w dniach: 24 września oraz 30 września br.
    Pracownicy Centrum Studiów Podyplomowych i Rekrutacji będą do Państwa dyspozycji w godzinach 8:00 – 20:00

Rafał Pakuła

Zastępca Kierownika Centrum Studiów Podyplomowych i Rekrutacji

e-mail: rpakula@wsb.edu.pl

Justyna Borowik

Koordynator ds. rekrutacji

e-mail: jborowik@wsb.edu.pl

Agnieszka Wilczok

Specjalista ds. studiów podyplomowych i rekrutacji

awilczok@wsb.edu.pl

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Logistyce”.

Sprawdź dostępność miejsc
 *