IV Akademickie Forum Jakości – podsumowanie wydarzenia

Niemal 200 uczestników z kilkudziesięciu polskich uczelni wyższych, wielu szkół średnich, organizacji biznesowych oraz centrów metodycznych wysłuchało prelekcji 20 najlepszych praktyków z obszaru zdalnego kształcenia i wykorzystania najnowszej technologii w kształceniu akademickim. Za nami IV Akademickie Forum Jakości. Edukacja przyszłości – trendy, technologia, dobre praktyki.

Akademickie Forum Jakości to inicjatywa Akademii WSB, która pozwala na prezentowanie najlepszych polskich i zagranicznych praktyk w zakresie doskonalenia jakości kształcenia w uczelniach wyższych.

Wydarzenie rozpoczął panel dyskusyjny „Jak tworzyć pozytywne doświadczenia studentów w procesie cyfrowego uczenia się?”. Uczestniczkami panelu były:

•  Marta Machalska - iPro Sp. z o.o.,  Digital Learning Centre Sp. z o.o.; Learning
  •  Marta Kozak-Gołębiowska - Akademia Finansów i Biznesu Vistula
  •  dr hab. Magdalena Roszak - Stowarzyszenie E-learningu Akademickiego

W drugiej części Forum odbyły się prelekcje zagranicznych specjalistów:·

• dra Szymona Machajewskiego –of Illinois w Chicago
  • Connie Malamed - The eLearning Coach
  • dra Luke’a Hobsona - Massachusetts Institute of Technology

Na zakończenie pierwszego dnia obyła się sesja prezentująca ciekawe projekty, wdrożenia i rozwiązania z zakresu zdalnego kształcenia i wykorzystania najnowszych technologii w kształceniu akademickim.

W sesji uczestniczyli reprezentanci uczelni:

• Akademia WSB
  • Universidad de Manresa
  • Politechnika Gdańska
  • University of Gothenburg
  • Politechnika Gdańska
  • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula

oraz biznesu:

• Very Human Services Service Design Polska
  • CloudTeam
  • Sylabus