25.10.2021

Ogłoszenie o konkursie dla doktorantów w Akademii WSB, prowadzących badania w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości - na rok 2022

W związku z realizacją projektu: „PERFECT – Regionalna Inicjatywa Doskonałości w Akademii WSB" nr 018/RID/2018/19, finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” na lata 2019-2022, z przyjemnością informujemy o otwarciu naboru wniosków o grant na prowadzenie badań naukowych w ramach rozprawy doktorskiej. Celem przyznania grantu jest podniesienie jakości prowadzonych badań naukowych w ramach pracy doktorskiej.

Termin nadsyłania wniosków: do dnia 20.11.2021 r.
Ogłoszenie wyników naboru: do dnia 30.11.2021 r.

Termin realizacji grantu: od 01.01.2022 r. do 30.06.2022 r.
Termin złożenia raportu z grantu: do dnia 31.07.2022 r.

Kwota dofinansowania: do 10 000 PLN
Liczba grantów: do 5

Szczegółowe wytyczne:

1. O dofinansowanie może starać się doktorant, który ma otwarty przewód doktorski
w Akademii WSB lub posiada pozytywną opinię Komisji Nauki (po prezentacji koncepcji rozprawy doktorskiej na otwartym zebraniu pracowników w AWSB), w dyscyplinie nauki
o zarządzaniu/ nauki o zarządzaniu i jakości.

2. Środki mogą być przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem badań w ramach pracy doktorskiej tj. w szczególności: niezbędne materiały, badania ilościowe i/lub jakościowe, analizę statystyczną,  udział w zagranicznej szkole letniej
w celu upowszechnienia przeprowadzonych badań, publikację artykułu w czasopiśmie naukowym znajdującym się wykazie Ministerialnym punktowanych czasopism lub w  bazie Scopus (upowszechnianie wyników badań).

3. Maksymalna kwota na realizację grantu wynosi nie więcej niż 10 000 PLN.

4. Dofinansowanie przeznaczone jest wyłącznie na pokrycie kosztu materiałów i usług.
Z grantu nie mogą być finansowane wynagrodzenia, w tym wykonanie usługi na podstawie umowy cywilno-prawnej.

5. Grant realizowany jest w terminie do 30.06.2022 r., a realizacja oznacza, że faktura za usługę i wypływ pieniędzy z rachunku bankowego Uczelni będzie miał miejsce do tego terminu.

6. Skutecznym rozliczeniem merytorycznym i finansowym grantu jest:

- jeśli grant był przeznaczony na przeprowadzenie badania ilościowego lub jakościowego, analizę statystyczną - złożenie raportu z uzyskanych wyników badań/przeprowadzonych prac (dane z badań pierwotnych wraz ze skróconą analizą, jako załącznik do raportu z grantu) oraz potwierdzenie działań upowszechniających wyniki badań, jeżeli zostały przeprowadzone podczas międzynarodowej szkoły letniej - maksymalnie do dnia 30.06.2022 r.

7. Szczegółowe kryteria merytoryczne kwalifikacji wniosków:

Oceniany będzie:

a) opis planowanych badań/czynności (zastosowane metody badawcze i oczekiwane rezultaty badań (0-5 pkt);

b) problem badawczy i jego uzasadnienie, cel główny i cele szczegółowe, powiązanie planowanych działań z rodzajami kosztów wskazanych w kalkulacji kosztów (0-5 pkt);

UWAGA: prosimy, aby nie kopiować części metodologicznej z karty tylko opisać, co wnioskodawca chce badać wykorzystując środki grantu i powiązać to z kosztorysem. Karta może być tylko załącznikiem.

c) kalkulacja kosztów projektu, adekwatność nakładów do przewidywanego efektu, realność realizacji grantu w wyznaczonym terminie (0-5 pkt);

d) uzasadnienie przedstawiające wpływ uzyskanego grantu na jakość prowadzonych badań naukowych oraz przygotowanie publikacji lub postęp w realizacji kolejnego etapu pracy doktorskiej (0-5 pkt.).

e) etap zaawansowania pracy doktorskiej (0-5 pkt);

Dodatkowe punkty przyznawane będą za:

f) współpracę naukową doktoranta z innymi ośrodkami (zagraniczna jednostka naukowa lub przedsiębiorstwo) zaangażowanymi w realizację pracy doktorskiej/grantu (0-5 pkt);

8. Wnioski oceniane będą w sposób rankingowy przez powołaną przez Kierownika Projektu Komisję Konkursową.

9. Wnioski należy składać w formie elektronicznej (ze skanem podpisu wnioskodawcy i promotora) przesyłając go na adres: rid@wsb.edu.pl

Laureaci konkursu będą proszeni o nadesłanie, najpóźniej do dnia 31.01.2022 r. oryginalnego wniosku z podpisami lub złożenie go osobiście w Dziale Rozwoju Nauki (w bibliotece Akademickiej, piętro 3, pokój 433) od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00.

10. Ostateczną decyzję o przyznaniu finansowania podejmuje Kierownik Projektu PERFECT na podstawie Karty Oceny Wniosku i rekomendacji Komisji Konkursowej i nie podlega do niej odwołanie.

11. Wnioskodawcy będą powiadamiani o decyzji w sposób mailowy.

12. Kierownik Projektu PERFECT zastrzega sobie - na etapie oceny projektu - prawo korekty zaproponowanego kosztorysu (struktury i wysokości poszczególnych pozycji kosztów). Przyznane grantu następuje po akceptacji przez Wnioskodawcę korekt, o których mowa w  zdaniu poprzednim.

13. Wnioskodawca ma możliwość wglądu w recenzję własnego wniosku.

14. Wnioskodawcom, którym nie przyznano dofinansowania w danym naborze przysługuje prawo złożenia wniosku w kolejnych naborach.

15. Przelewy za usługi dokonywane będą po uzyskaniu zgody Kierownika Projektu (z którego finansowany będzie grant)- dr hab. Katarzyny Szczepańskiej-Woszczyny, prof. AWSB, na podstawie wypełnionego formularza i zlecane przez Dział Rozwoju Nauki na podstawie prawidłowo wystawionych faktur VAT/Rachunków.

16.  Szczegółowe informacje na temat wymogów przy realizacji grantu tj. np. obowiązujących drukach, sposobie zamawiania usług, danych niezbędnych do wystawienia faktur, logotypie projektu PERFECT (z którego finansowany jest grant), zostaną przedstawione laureatom niezwłocznie po ogłoszeniu wyników konkursu.