Rozmowa telefoniczna z pracodawcą

Znalazłeś ciekawą ofertę pracy? Nie czekaj, aż ktoś inny odpowie na nią pierwszy. Weź głęboki oddech i telefon do ręki – zadzwoń do pracodawcy. Dzwoniąc do pracodawcy możesz się dowiedzieć, czy znaleziona oferta pracy jest wciąż aktualna, dopytać o szczegóły związane z pracą czy sposób rekrutacji.

ZNALAZŁEŚ CIEKAWĄ OFERTĘ PRACY?

Nie czekaj, aż ktoś inny odpowie na nią pierwszy,

WEŻ GŁĘBOKI ODDECH I TELEFON DO RĘKI, ZADZWOŃ DO PRACODAWCY!

Dzwoniąc do pracodawcy możesz się dowiedzieć, czy znaleziona oferta pracy jest wciąż aktualna, dopytać o szczegóły związane z pracą czy sposób rekrutacji. Pamiętaj jednak, że głównym celem rozmowy przez telefon jest umówienie się na rozmowę w sprawie pracy, „face to face” (twarzą w twarz), podczas której będziesz mógł zaprezentować siebie.

ZANIM ZATELEFONUJESZ DO PRACODAWCY:

Wynotuj z ogłoszenia:

  • Nazwę stanowiska, którym jesteś zainteresowany
  • Nazwę firmy
  • Nazwisko i stanowisko osoby do kontaktu
  • Wymagane kwalifikacje

Przygotuj długopis i kartkę, na której zanotujesz uzyskane informacje (np. datę i godzinę rozmowy kwalifikacyjnej, listę wymaganych dokumentów).

Przygotuj również swój kalendarz, aby móc szybko dać odpowiedź na temat terminu ewentualnej rozmowy.

Zastanów się i zapisz pytania, które chcesz zadać. Rozmowa z pracodawcą to zazwyczaj duży stres, możesz zapomnieć, o co chcesz zapytać.

Miej w zasięgu ręki swoje CV. Ułatwi to udzielenie jasnych i precyzyjnych odpowiedzi na pytania zadawane przez pracodawcę.

Zastanów się również nad tym, dlaczego interesuje Cię właśnie ta praca.

Wybierz spokojne miejsce, gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzał.