VIII Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym - 2019

Akademia WSB zaprasza uczniów szkół średnich oraz przedstawicieli klas mundurowych do udziału w VIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, który odbędzie się w dniu 11 kwietnia 2019 roku w Dąbrowie Górniczej na terenie kompleksu rekreacyjnego Pogoria III.

Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym organizowany przez Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB jest przedsięwzięciem cyklicznym i najbardziej prestiżowym projektem tego rodzaju w Polsce. Każdego roku w konkursie udział bierze kilkuset uczniów reprezentujących klasy o profilu mundurowym z całej Polski.

Limit uczestników turnieju w 2019 r. wynosi 100 osób.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie wychowania patriotycznego wśród młodych ludzi oraz integracja środowisk związanych z edukacją i działaniami na rzecz bezpieczeństwa (klas o profilu mundurowym, przedstawicieli służb mundurowych, ośrodków akademickich, instytucji, przedsiębiorców oraz pasjonatów). Turniej służy wyłonieniu najlepszych uczestników reprezentujących szkołę średnią, realizującą przedmiot Edukacja dla bezpieczeństwa oraz przygotowującą potencjalnych kandydatów do pracy w służbach mundurowych.

W programie turnieju w 2019 roku przewidziane są konkurencje sprawdzające poziom wiedzy z zagadnień związanych z bezpieczeństwem oraz obronnością państwa, a także konkurencje sprawnościowe (m.in. ekstremalny bieg z przeszkodami oraz strzelanie).