Oddział ZUS w Rybniku jest instytucją, która zajmuje się ubezpieczeniami społecznymi, na rzecz których prowadzi zadania informacyjno-edukacyjne wśród klientów – osób ubezpieczonych, świadczeniobiorców oraz płatników składek.
- jest to miejsce pracy wielu osób: urzędników, prawników, informatyków, lekarzy – orzeczników. Pracę znajdują tam osoby z wykształceniem średnim i wyższym
- szukając pracy w ZUS warto skorzystać z oficjalnej strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, odnajdując zakładkę „praca w ZUS”
- rekrutacja do pracy w ZUS zwykle przebiega dwuetapowo – składa się na nią test wiedzy oraz rozmowa kwalifikacyjna
- po zatrudnieniu pracownik może liczyć na wsparcie i opiekę osoby, która pomaga zapoznać się z nowym miejscem i obowiązkami
- w trakcie pracy, zatrudnieni mogą korzystać z wielu szkoleń merytorycznych prowadzonych online i stacjonarnie
- natomiast wśród benefitów wymienić można dofinansowania do kursów, studiów – dokształcania oraz dopłaty do biletów za udział w wydarzeniach sportowych, kulturalnych, itp.
Aktualnie poszukujemy pracownika na stanowisko ds. finansów Zakładu (umowa na czas zastępstwa)oraz na stanowisko ds. orzecznictwa w Wydziale Ubezpieczeń i Składek.
Praktyki i staże
Odbywając praktyki lub staż w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych masz szansę na zdobycie doświadczenia w jednej z największych instytucji finansowych w Polsce, która posiada jednostki w całej Polsce, realizuje zadania ważne z punktu widzenia polityki państwa i zatrudnia fachowców w różnorodnych dziedzinach.
W trakcie trwania praktyk lub stażu zapewniamy Ci:
- zdobycie praktycznych umiejętności zawodowych i wiedzy specjalistycznej z różnych obszarów naszej działalności,
- wsparcie opiekunów merytorycznych w trakcie praktyki lub stażu,
- świadczenie pieniężne, jeśli zakwalifikowałeś się na odpłatną praktykę absolwencką,
- zaświadczenie o odbyciu praktyki lub stażu, w którym znajduje się informacja o wykonywanych czynnościach, informacja o umiejętnościach nabytych w czasie odbywania praktyki lub stażu, opinia o praktykancie lub stażyście.
Zdobądź doświadczenie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych:
- praktyki absolwenckie (odpłatne lub nieodpłatne)
Dla absolwentów co najmniej ośmioletniej szkoły podstawowej lub gimnazjum, którzy w dniu rozpoczęcia praktyki nie ukończyli 30. roku życia. Czas trwania praktyki absolwenckiej to maksymalnie 3 miesiące. Umowa podpisywana jest pomiędzy praktykantem a Zakładem.
Dla uczniów szkół i słuchaczy szkół ponadpodstawowych prowadzących kształcenie zawodowe oraz studentów uczelni wyższych. Umowa podpisywana jest między ZUS a szkołą lub uczelnią.
Staż jest skierowany do osób, które posiadają status osoby bezrobotnej zarejestrowanej w Urzędzie Pracy. Staż może trwać od 3 do 12 miesięcy i jest finansowany z Urzędu Pracy. Umowa podpisywana jest pomiędzy powiatowym urzędem pracy a Zakładem.
Aplikuj na praktykę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych:
- Zapoznaj się z aktualnymi ogłoszeniami o odpłatne praktyki absolwenckie lub zapoznaj się zakresem działalności poszczególnych Departamentów w Centrali ZUS (pdf 547kb) lub zakresem działalności w wydziałach Oddziałów ZUS (pdf 356kb),
- Przygotuj dokumenty aplikacyjne (CV, list motywacyjny, formularz aplikacyjny - plik docx 53kb) oraz zapoznaj się z klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych (pdf 217kb),
- Wyślij zgłoszenie - lista adresów mailowych (xlsx 19kb),
- Czekaj na informację od pracownika o zakwalifikowaniu się na praktyki,
- Po otrzymaniu pozytywnej informacji o zakwalifikowaniu się na praktykę, poprosimy Cię o dostarczenie następujących dokumentów:
- orzeczenia o zdolności do pracy (jeśli nie posiadasz takiego orzeczenia, wystawimy dla Ciebie skierowanie do lekarza medycyny pracy, umówienie się do lekarza oraz koszt badania są po Twojej stronie),
- polisy NNW (wykupiona na czas trwania praktyki).
Mapa ZUS.pdf
Wyszukiwarka jednostek terenowych ZUS