Aktualności

Artykuły

Panel energetyczny Cieszyn 2 czerwca 2017 r.

dr Joanna Kurowska-Pysz, dr inż. Łukasz Wróblewski, doc. dr inż. Bohumil Horák, Viliam Šuňal

Panel Energetyczny

w ramach projektu: Praktyczny program kształcenia kadr rozwijających gospodarkę niskoemisyjną na pograniczu

CZ.11.3.119/0.0/0.0/15_005/0000048

czytaj więcej o Panel energetyczny Cieszyn 2 czerwca 2017 r.

Przedświąteczne zebranie pracowników Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji z udziałem Prodziekana ds. Studenckich i Ogólnych Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej dra inż. Grzegorza Kunikowskiego

We wtorek 20 grudnia w miłej przedświątecznej atmosferze upłynęło zebranie pracowników Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.  Spotkaniu przewodniczyła dr Joanna Kurowska-Pysz (Kierownik Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji), gościem specjalnym był dr inż. Grzegorz Kunikowski - Prodziekan ds. Studenckich i Ogólnych Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej. 

czytaj więcej o Przedświąteczne zebranie pracowników Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji z udziałem Prodziekana ds. Studenckich i Ogólnych Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej dra inż. Grzegorza Kunikowskiego

W siedzibie WSB obradował Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem w Cieszynie

Spotkanie Zarządu SITPChem

W dniu 18 listopada br. Wydział Zamiejscowy WSB w Cieszynie gościł członków Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników

Przemysłu Chemicznego SITPChem w Cieszynie, którzy obradowali w murach naszej uczelni. W imieniu władz uczelni gości przywitała dr Joanna Kurowska-Pysz, Kierownik Katedry Zarządzania i Inżnierii Produkcji. 

czytaj więcej o W siedzibie WSB obradował Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem w Cieszynie

Nowy program kształcenia Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej „Gospodarka niskooemisyjna i zarządzanie energią”

1.jpg

18 listopada w Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbyły się kolejne konsultacje dotyczące nowego programu kształcenia Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej „Gospodarka niskoemisyjna oraz zarządzania energią”. Program opracowywany jest przez Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wspólnie z czeskimi partnerami - Uniwersytetem Technicznym w Ostrawie oraz organizacją TRIANON z Czeskiego Cieszyna.  W konsultacjach uczestniczyli przedstawiciele jednostek samorządowych Euroregionu Śląsk Cieszyński, władze największych zakładów energetycznych w regionie oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych. Projekt „Praktyczny program kształcenia kadr rozwijających gospodarkę  niskoemisyjną na pograniczu” znalazł się w grupie dwóch projektów zatwierdzonych do dofinansowania z Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska. 

czytaj więcej o Nowy program kształcenia Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej „Gospodarka niskooemisyjna i zarządzanie energią”

Konsultacje społeczne projektu „Strategii Na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”

Konsultacje społeczne3.jpg

W dniu 23 września br. na zaproszenie Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Członka Rady Ministrów i Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Funduszy Europejskich i Rozwoju Regionalnego - Jerzego Kwiecińskiego, jak również Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty i Burmistrza Miasta Żywca Antoniego Szlagora - dr Joanna Kurowska-Pysz oraz dr Konrad Łoś, brali udział w konsultacjach społecznych projektu „Strategii Na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. 

czytaj więcej o Konsultacje społeczne projektu „Strategii Na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”

Przedstawiciele WSB podczas wizyty studyjnej w Uniwersytecie w Bifrost na Islandii

Islandia.jpg

W dniach 14-15 września br. Pani prof. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy z Zagranicą oraz Pani dr Joanna Kurowska-Pysz, Kierownik Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji uczestniczyły w wizycie studyjnej w Uniwersytecie w Bifrost, w Islandii, dofinansowanej ze środków Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego.

czytaj więcej o Przedstawiciele WSB podczas wizyty studyjnej w Uniwersytecie w Bifrost na Islandii

Polsko-czeskie rozmowy o projektach dydaktycznych i naukowych

polsko-czeskie J. Kurowska.jpg

W dniu 5 września br. dr Joanna Kurowska-Pysz, Kierownik Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji w cieszyńskim Wydziale WSB spotkała się z przedstawicielkami Euroregionu Beskidy. Stowarzyszenie Region Beskidy w Bielsku-Białej reprezentowała pani Justyna Wróbel, zaś Stowarzyszenie Region Beskydy we Frydku Mistku - pani Dagmar Valaskova. 

czytaj więcej o Polsko-czeskie rozmowy o projektach dydaktycznych i naukowych

Udział WSB w XXII Spotkaniu Biznesu w Ostrawie

Ratusz w Ostrawie CZ

W dniu 29 czerwca 2016, na zaproszenie Czesko-Polskiej Izby Handlowej dr Joanna Kurowska-Pysz, Kierownik Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji uczestniczyła w prestiżowym spotkaniu gospodarczym przedsiębiorców z Polski, Czech i Słowacji. 

czytaj więcej o Udział WSB w XXII Spotkaniu Biznesu w Ostrawie

Wyróżnienie dla Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji

W dniu 23 czerwca 2016 r., podczas uroczystości Święta Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, dr Joanna Kurowska-Pysz, Kierownik Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji, odebrała z rąk JM Rektor WSB prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz wyróżnienie dla Katedry za działania na rzecz rozwoju współpracy transgranicznej.

czytaj więcej o Wyróżnienie dla Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji

Nowe trendy w zarządzaniu - dzień drugi konferencji

Drugi dzień III Międzynarodowej Konferencji Naukowej "NEW TRENDS IN MANAGEMENT AND PRODUCTION ENGINEERING - REGIONAL, CROSS-BORDER AND GLOBAL PERSPECTIVES" rozpoczął się od sesji plenarnej "Współpraca międzyorganizacyjna".

czytaj więcej o Nowe trendy w zarządzaniu - dzień drugi konferencji

Strona: Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 | Strona 5 | Strona 6 | Strona 7 |


 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji