Kierunek

FILOLOGIA ANGIELSKA - STUDIA I STOPNIA

Zacznij swoją edukację z nami!
Wpisowe = 0 złotych. W celu zapisania się na studia wybierz specjalność po prawej stronie!

Filologia angielska w Akademii WSB to studia praktyczne, przygotowujące przyszłych absolwentów do pracy w międzynarodowych korporacjach, do posługiwania się językiem w sytuacjach biznesowych oraz do funkcjonowania w różnorodnych kulturowo organizacjach. W zależności od wybranej specjalności, absolwenci filologii angielskiej w Akademii WSB mogą pracować jako tłumacze, korektorzy tekstów, twórcy stron i treści internetowych, przewodnicy wycieczek, korespondenci telewizyjni, czy copywriterzy.

Praktyczna znajomość języka angielskiego wraz z drugim językiem otwiera natomiast drogę do zawodów takich jak np. dyplomata, stewardessa, dziennikarz, pracownik placówek kulturalnych, wykładowca akademicki, manager projektów międzynarodowych i wielu innych.

Nacisk na praktyczny aspekt kierunku realizujemy poprzez:

• liczne spotkania z praktykami, m.in. z tłumaczami symultanicznymi, przedstawicielami branży technologicznej, dziennikarzami;
  • nowoczesne metody kształcenia: problem solving, case study, wykorzystanie nowoczesnych laboratoriów językowych w procesie dydaktycznym;
  • liczne kursy i szkolenia - w tym certyfikowane, m.in. zwinne zarządzanie projektami, warsztaty wystąpień publicznych, wprowadzenie do baz danych, design thinking, angielski finansowy i informatyczny, zarządzanie czasem, kursy przygotowujące do zewnętrznych egzaminów językowych i wiele innych.

Nasi studenci mają możliwość bezpłatnego uczestnictwa w egzaminach językowych TOEIC i DELE w ramach projektów realizowanych z funduszy unijnych.

• Czego się nauczysz?

• poprawnego wykorzystywania języka angielskiego w różnych sytuacjach społecznych,
    • swobodnego wyrażania sądów, opinii, argumentowania,
    • posługiwania się językiem specjalistycznym niezbędnym do wykonywania zawodu,
    • posługiwania się językiem angielskim naukowym,
    • poprawnego redagowania tekstów.
  • Program studiów

Wybrane treści programu studiów:

Filologia angielska studia I stopnia (6 semestrów, uzyskiwany tytuł licencjat):

Wybrane treści podstawowe: praktyczna nauka języka-konwersacje, pisanie, kurs podręcznikowy, słuchanie ze zrozumieniem, konwersacje specjalistyczne

Wybrane treści kierunkowe: literatura brytyjska, literatura amerykańska, gramatyka opisowa, metodyka nauczania języka obcego

• Uczymy praktycznie

W Akademii WSB dobrze rozumiemy, że wiedza powinna iść w parze z praktyką. Dlatego wielu naszych nauczycieli na kierunku Filologia angielska ma doświadczenie praktyczne!  Na organizowanych regularnie spotkaniach z praktykiem, masz możliwość osobiście poznać i porozmawiać z ciekawymi ludźmi, którzy z pasją opowiedzą o swojej pracy.

Partnerem Akademii WSB jest Kilgray Translation Technologies. Dzięki tej współpracy studenci filologii angielskiej otrzymują bezpłatny dostęp do oprogramowania MemoQ - komputerowego narzędzia wspierającego profesjonalne tłumaczenia. Po skończeniu studiów mogą dokonać zakupu na preferencyjnych warunkach.

• Rekomendacje

"Atutem tego kierunku są spotkania z praktykami, ekspertami w dziedzinie tłumaczeń pisemnych i ustnych, zajęcia w specjalistycznych laboratoriach translatorycznych oraz zajęcia w formie warsztatów, treningów czy symulacji. Warto dodać, że absolwent filologii, poza znajomością języka angielskiego na najwyższym poziomie, uzyskuje kompetencje do posługiwania się drugim językiem obcym (na poziomie średnim, m.in. chińskiego). Absolwenci często posługują się również biegle słownictwem specjalistycznym z zakresu angielskiego języka prawniczego, biznesowego lub medycznego. Specjalizują się także w zakresie obsługi oprogramowania do tłumaczeń MemoQ."

mgr Iwona Gandor
    tłumacz konferencyjny języka angielskiego

• Opłaty

Filologia angielska - studia I stopnia ** Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna