21.09.2022

Dr hab. Joanna Kurowska-Pysz oraz dr Paulina Polko z wizytą studyjną w University of California San Diego

Zakończyła się wizyta studyjna dr hab. Joanny Kurowskiej-Pysz, prof. AWSB, Dyrektor Instytutu Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną oraz dr Pauliny Polko, Kierownika Katedry Nauk o Bezpieczeństwie w University of California San Diego. Wizyta była kolejnym etapem współpracy z badaczkami z tej instytucji.

Przedstawicielki Akademii WSB spotkały się z dr Cecylią Farfan-Mendez oraz dr Megan Hopkins. Dzięki wizycie w University of California San Diego nasze badaczki miały możliwość zapoznać się z metodami zapobiegania nielegalnej migracji, rozwijaniem współpracy transgranicznej między USA i Meksykiem oraz wyzwaniami dotyczącymi edukacji na pograniczu.

Panie uzgodniły kolejne etapy realizowanych od ponad roku badań i dyskutowały o naukowych planach na przyszłość.