Najwyższa kategoria naukowa A+ dla Akademii WSB

Minister Edukacji i Nauki pozytywnie rozpatrzył odwołanie Akademii WSB o podwyższenie kategorii naukowej dla dyscypliny Nauki o bezpieczeństwie.

Początek 2023 roku przyniósł dobre wieści dla Akademii WSB. Minister Edukacji i Nauki przyznał Akademii WSB kategorię naukową A+ w dyscyplinie Nauki o bezpieczeństwie (decyzja nr 125/503/2022-1 z dnia 30 stycznia 2023 r.). Decyzja została wydana po rozpatrzeniu przez MEiN odwołania Akademii WSB dotyczącego przyznania Uczelni kategorii naukowej B+ w dyscyplinie Nauki o bezpieczeństwie.

W wyniku ewaluacji jakości działalności naukowej, która obejmowała lata 2017-2021, kategorię A+ w dyscyplinie naukowej Nauki o bezpieczeństwie uzyskało tylko 6 uczelni wyższych, w tym Akademia WSB jako jedyna uczelnia niepubliczna w Polsce.

- Osiągnięty wynik oznacza ogromny sukces całego środowiska akademickiego, w tym szczególnie osób, które miały wpływ na wypracowanie dorobku, który znalazł uznanie wśród ekspertów przyznających kategorie naukowe. Mam nadzieję, że w związku z rozpoczętym już kolejnym okresem ewaluacyjnym (2022–2025), wysoka ocena uzyskana za pracę w poprzednim okresie będzie dla całego zespołu motywacją do wzmożenia wysiłków publikacyjnych, aktywności w pozyskiwaniu środków finansowych na realizację projektów badawczych, a także intensyfikacji współpracy z otoczeniem gospodarczym - mówi prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Akademii WSB.

Przypominamy, że w wyniku ewaluacji jakości działalności naukowej w Akademii WSB, która obejmowała lata 2017-2021, Uczelnia otrzymała także:

• kategorię naukową A w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości,
  • kategorię naukową A w dyscyplinie pedagogika,
  • kategorię naukową B+ w dyscyplinie inżynieria lądowa, geodezja i transport.

Oprócz prestiżu, oceny dają uprawnienia do nadawania stopni i tytułów naukowych oraz możliwość prowadzenia szkół doktorskich Sprawdź

W związku z czym Akademia WSB posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego oraz stopnia doktora w czterech dyscyplinach naukowych: