Debata „Kierunki rozwoju nauk o bezpieczeństwie a przedmiot ich poznania”

Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB zaprasza na debatę „Kierunki rozwoju nauk o bezpieczeństwie a przedmiot ich poznania”. Debata odbędzie się w czwartek 19 stycznia br., w godz. 10:30-13:00 stacjonarnie w Audytorium D.

Transmisja wydarzenia online

Identyfikator spotkania: 992 8996 4901

Kod dostępu: 847001

Moderatorzy:

• prof. dr hab. Bernard Wiśniewski – Dyrektor Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB,
  • dr hab. Andrzej Czupryński – Zastępca Dyrektora Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB.

Uczestnicy debaty:

• prof. dr hab. Marian  Kozub – Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach,
  • prof. dr hab. Bogdan Szulc – Uczelnia Łukaszewskiego w Warszawie,
  • prof. dr hab. Jerzy Wolanin – Profesor emeritus Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Tematyka:

1. W jakim kierunku zmierza ewolucja nauk o bezpieczeństwie?
  2. Jakie zmiany poznawcze może powodować zawężanie lub poszerzanie granic zainteresowania nauk o bezpieczeństwie?
  3. W jakim zakresie granice zainteresowania nauk o bezpieczeństwie determinują przedmiot badań?
  4. W jakim zakresie możemy doprecyzować przedmiotu poznania w naukach
    o bezpieczeństwie?
  5. Jakie kierunki rozwoju nauk o bezpieczeństwie wskazuje ewolucja nauki w relacji do rzeczywistości społecznej?

Transmisja wydarzenia online

Identyfikator spotkania: 992 8996 4901