Projekcja filmu "Położna" w reżyserii Marii Stachurskiej

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu "Położna" w reżyserii Marii Stachurskiej. Po zakończeniu odbędzie się spotkanie z reżyserką, które poprowadzi dr Edyta Nowak-Żółty, Prodziekan Wydziału Zamiejscowego Akademii WSB w Cieszynie.

• Termin: 8 maja 2023 r., godz. 14:00
  • Miejsce: Akademia WSB /Audytorium Maximum
  • WSTĘP WOLNY

Dokument przybliża historię Cioci Pani Marii - Stanisławy Leszczyńskiej, przedwojennej położnej, która po osadzeniu w obozie Auschwitz-Birkenau ratowała życie nowonarodzonych dzieci. Film stanowi próbę odpowiedzi na pytanie o źródło siły osoby walczącej o godność człowieka w skrajnie nieludzkich okolicznościach. Relacje i archiwalne materiały, ilustrowane muzyką Michała Lorenca, tworzą portret akuszerki, której powołanie było silniejsze, niż rozkazy doktora Mengele.

PATRONAT: