Silesian Melting Pot

W Akademii WSB studiuje ponad 3000 studentów z blisko 70 krajów. Uczelnia jest drugą pod względem umiędzynarodowienia uczelnią w Polsce według Rankingu Szkół Wyższych – Perspektywy 2022. Wielokulturowość jest codziennością i wartością dodaną studiowania w Akademii WSB. Zmienia uczelnię ale także prowadzi do wielu pozytywnych zmian w całej metropolii. Dlatego Akademia WSB zaprasza na Silesian Melting Pot – Metropolitalne dni różnorodności kulturowej, które odbędą się w dniach 19 – 21 marca 2023 r. w uczelni oraz w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Wydarzenie jest okazją do tego, aby edukować i uświadamiać społeczności lokalne w temacie różnorodności kulturowej. To także okazja do podkreślenia potrzeby przeciwstawiania się nierównościom w traktowaniu kultu. W ramach Silesia Melting Pot – Metropolitalnych Dni Różnorodności Kulturowej odbędą się debaty, występy artystyczne studentów z różnych stron świata, warsztaty językowe, kulinarne oraz inne aktywności, w które zaangażować się może każdy – bez względu na wiek, kolor skóry czy wyznanie.

PROGRAM WYDARZENIA

19 marca 2023 (niedziela), 16:00 – Pałac Kultury Zagłębia

• Występ Chóru studentów z Ukrainy
  • Debata: Wielokulturowa przyszłość metropolii.
  • UCZESTNICY: prof. Marek Szczepański (Akademia WSB), Ewa Fudel-Bondel (Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza), Mohammed Omar Faruque (Konsul Honorowy Bangladeszu)
  • Voice of Diversity – występy studentów zagranicznych Akademii WSB
  • Koncert Międzykulturowe Inspiracje - Kunle Solomon & The Livingthoutghts

Wydarzenie towarzyszące: wystawa fotografii wykonanych przez międzynarodową społeczność Akademii WSB.

20-21 marca 2023 (poniedziałek-wtorek) – Akademia WSB

• Warsztaty języka arabskiego
  • Warsztaty języka koreańskiego
  • Warsztaty języka węgierskiego