21.02.2023, 17:00-18:30
Surdologopedia. Terapeutyczne aspekty pracy surdologopedy
SZKOLENIE STACJONARNE
Czym jest surdologopedia w przestrzeni naukowej? Jest jednym z działów logopedii zanurzonej w pedagogice specjalnej i ściśle związanej z surdopedagogiką, zajmującym się problematyką wpływu uszkodzeń słuchu na proces funkcjonowania językowego i komunikacyjnego osób w biegu życia. Za K. Plutecką(2017) można powiedzieć, że etymologia słowa surdologopedia wskazuje jednoznacznie kierunek rozumienia jej jako jednej ze specjalizacji logopedii obejmującej teorię i praktykę logopedyczną, charakteryzującą się wąskim zakresem treści. Z powyższego ujęcia definicyjnego wynika, że surdologopedia ma swoją odrębność, ale nie jest autonomiczna.
Czym zaś jest praktyka surdologopedyczna?
To bardzo istotna dziedzina w pracy terapeutycznej z dziećmi, młodzieżą a nawet dorosłymi, którzy borykając się z niepełnosprawnością słuchu chcą wypracować komunikację foniczną, niefoniczną i rozumienie słowa, które dają źródło zdobywania wiedzy i kontaktów społecznych. W toku rehabilitacji, zarówno terapeuta jak i pacjent poszukują płaszczyzn językowych niejednokrotnie alternatywnych, by ich wspólny cel pracy został zrealizowany.
mgr Agata Tańska
mgr Agata Tańska - wykładowca Akademii WSB. Surdopedagog z bogatym doświadczeniem terapeutycznym. Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu. Autorka licznych publikacji z zakresu edukacji, terapii i wspomagania rozwoju osób z niepełnosprawnością słuchu.
Więcej
22.02.2024 r. godz.17:00-18:30
Więcej widzieć i słyszeć niż mówić? Tajemnice komunikacji interpersonalnej w zarządzaniu i nie tylko
SZKOLENIE STACJONARNE
W czasach komunikacji klikanej czy potrafimy jeszcze ze sobą rozmawiać i siebie słuchać? Zapraszam na szkolenie, podczas którego zabiorę Państwa w świat słów i gestów. Poznamy magie mówienia i milczenia. Zobaczymy, ile potrafimy powiedzieć nic nie mówiąc, a ile nie mówimy mówiąc.
mgr Dorota Pietrzyk
mgr Dorota Pietrzyk - wykładowca Akademii WSB, trener, doradca w tematach związanych z rozwojem osobistym i zawodowym, komunikacją interpersonalną, autoprezentacją, wystąpieniami publicznymi, etykiecie biznesu i savoir-vivre. Akredytowany trener w zakresie metodologii Insights, absolwentka European Academy of Diplomacy w Warszawie.
Więcej
24.02.2023, 11:00-12:30
Nie można zatrzymać fal, ale można nauczyć się surfować. O wpływie integracji sensorycznej na życie dziecka
SZKOLENIE STACJONARNE
Zapraszamy serdecznie do udziału w ciekawym szkoleniu z zakresu integracji sensorycznej, które pomoże Ci zrozumieć, jak nowoczesna, przebodźcowana rzeczywistość wpływa na nasze życie i życie naszych dzieci. Dowiesz się, jakie wyzwania stawia przed nami współczesny świat i jakie korzyści przynosi nam znajomość procesów integracji sensorycznej.
W obliczu dynamicznego rozwoju technologii i nadmiernego bodźcowania dzieci, integracja sensoryczna staje się kluczowym narzędziem radzenia sobie z wyzwaniami dnia codziennego. Na naszym szkoleniu wykładowca przedstawi praktyczne metody, dzięki którym nauka surfowania po współczesnych trudnościach stanie się bardziej efektywna
Współczesny świat stawia przed nami wiele trudności, które mogą wpływać negatywnie na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Na naszym szkoleniu z zakresu integracji sensorycznej poznasz praktyczne strategie, które pomogą dzieciom lepiej zrozumieć i radzić sobie z codziennymi wyzwaniami, umożliwiając jednocześnie pełne korzystanie z doświadczeń życiowych.
mgr Barbara Pietrowska
mgr Barbara Pietrowska jest nauczycielem dyplomowanym, terapeutą integracji sensorycznej, pedagogiem specjalnym wieloprofilowego usprawniania dzieci niepełnoprawnych, pedagogiem społecznym, logopedą, terapeutą wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka oraz nauczycielem wychowania przedszkolnego i kształcenia zintegrowanego.
Więcej
24.02.2023, 11:00-12:30
Krajowy System e-Faktur
SZKOLENIE STACJONARNE
Rozpocznijmy razem rewolucję w obszarze finansów! Serdecznie zapraszamy na szkolenie dotyczące "Krajowego Systemu e-Faktur" (KSeF) – niezbędnego narzędzia, które niebawem stanie się obowiązkowe dla niemalże wszystkich podatników, zarówno publicznych, jak i prywatnych.
Na tym praktycznym szkoleniu odkryjesz, jak skutecznie korzystać z KSeF . Dowiesz się, jak dostosować swoje procedury i programy finansowo-księgowe do nowych wymogów, które KSeF niesie ze sobą.
Nie czekaj na ostatnią chwilę – dołącz do nas, aby zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci sprawnie funkcjonować w nowej rzeczywistości Krajowego Systemu e-Faktur. Zapewniamy, że szkolenie to przyniesie realne korzyści, pomagając Ci zorganizować procesy finansowe i dostosować się do nadchodzących zmian.
Program szkolenia:
- Wprowadzenie do KSeF – warunki i zasady funkcjonowania zmiany prawnej.
- Jak KSeF wpłynie na rozliczenia podatkowe przedsiębiorstwa takie jak obowiązek podatkowy w VAT, prawo do odliczenia podatku naliczonego
- Konieczność dostosowania wewnętrznych procedur i regulaminów podatkowych do KSeF
- Procesowanie niezbędnych zmian w organizacji w kontekście jej dostosowania do KSeF
- Zmiana w procesie wystawiania faktur sprzedażowych
- Zmiana w procesie zakupowym w przedsiębiorstwie
- Zmiana w procesie płatności
- Co to jest schema i jak czytać schemę KSeF?
- Pola obligatoryjne i opcjonalne
- Co zapewnia ustawodawca w ramach aplikacji KSeF
- Jak zarządzać projektem wdrożenia KSeF?
mgr Agnieszka Kozak
mgr Agnieszka Kozak - wykładowca akademicki, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy Zorius
Certyfikowana Księgowa, Autoryzowany Trener Systemów ERP. Doświadczony ekspert z wieloletnią praktyką w dziedzinie kadr i płac oraz księgowości w spółce ZoriusPro. Pełni funkcję wiceprezesa i dyrektora do spraw finansowych, ponadto jest odpowiedzialna za zespół wdrożeniowy. Od 2005 roku wprowadza systemy zarządzania Symfonia, a także szkoli i konsultuje z zakresu finansów, ekonomii i zagadnień kadrowych. Jej pasja to samokształcenie i edukowanie innych. Wykłada w szkołach policealnych oraz na studiach podyplomowych. Angażuje się w życie społeczne.
Więcej