Dzień ze Służbą Więzienną w Akademii WSB

W imieniu Akademii WSB i Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych oraz Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach zapraszamy uczniów klas mundurowych na  Dzień ze Służbą Więzienną w Akademii WSB w ramach projektu „Twoja najlepsza szansa na dalszy rozwój i sukces”.

Spotkanie odbędzie się 15 listopada w Audytorium Maximum w Akademii WSB.

Podczas wydarzenia uczniowie poznają Służbę Więzienną jako formację mundurową, warunki służby i naboru, a także perspektywy rozwoju zawodowego funkcjonariuszy oraz zadania i rolę Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej w strukturze Służb Więziennych.

Ponadto uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach z kryminalistyki w nowoczesnym Laboratorium Kryminalistycznym Akademii WSB, pokazie technik interwencyjnych GISW, technik samoobrony Grupy Szybkiego Reagowania Akademii WSB czy prezentacji sprzętu uzbrojenia i wyposażenia służbowego Służb Więziennych, a także sprawdzenia swoich umiejętności na wirtualnej strzelnicy.