I Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR

Debata dotycząca przyszłości kształcenia zawodowego oraz pierwszy w Polsce turniej młodych mechaników z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości - to główne punkty programu II Wojewódzkiej Konferencji Szkoła przyszłości”, która odbędzie się 26 października br. w Akademii WSB.

Podczas wydarzenia ogłoszony zostanie projekt wprowadzenia technologii Virtual Reality do szkół branżowych, który może zrewolucjonizować system szkolenia mechaników w kraju. Organizatorzy umożliwią ponadto spacer po wirtualnym warsztacie motoryzacyjnym, z wykorzystaniem gogli VR.

W konferencji udział wezmą przedsiębiorcy, szkoły realizujące kształcenie zawodowe, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pracodawców, instytucje otoczenia biznesu i doradcy zawodowi ze Śląska oraz innych regionów kraju.