Warsztaty „Bezpieczne podróżowanie drogą lotniczą w czasie pandemii COVID – 19”

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach z zakresu bezpiecznego podróżowania drogą lotniczą w czasie pandemii COVID-19 organizowanych przez Akademię WSB w dniu 16 czerwca br. o godzinie 10.00 w formule online.

Program warsztatów:

Godzina Prelegent Tytuł wykładu
10.00 – 10.45 Michał van der Coghen,
ratownik medyczny w MPL „Katowice” w Pyrzowicach w Dziale Służby Ratownictwa Medycznego
„Licząc na siebie, pomagając innym. Podróżowanie w aktualnych czasach zagrożenia, bezpieczeństwo w aspekcie medycznym”
10.50 – 11.35 Przemysław Czapla,
Dyżurny Operacyjny Portu w MPL „Katowice” w Pyrzowicach
„Bezpieczny transport materiałów niebezpiecznych drogą powietrzną”
11.40 – 12.25 Artur Musiał,
strażak w lotniskowej służbie ratowniczo – gaśniczej w MPL „Katowice” w  Pyrzowicach
„Aby lot był przyjemnością – nie tylko o pakowaniu walizek”

formularz rejestracyjny

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Link do wydarzenia zostanie przesłany w wiadomości zwrotnej.

Michał van der Coghen

Ratownik medyczny i fizjoterapeuta, biegły sądowy w zakresie ratownictwa medycznego, bezpieczeństwa osób przebywających w górach, bezpieczeństwa prowadzenia działań ratowniczych, bezpieczeństwa posługiwania się technikami wysokościowo-alpinistycznymi, bezpieczeństwa na trasach i stokach narciarskich. Zatrudniony w MPL „Katowice” w Pyrzowicach w Dziale Służby Ratownictwa Medycznego, od 2006 roku wykładowca akademicki. Posiada uprawnienia instruktora wykładowcy ratownictwa o specjalizacji: ratownictwa górskiego, narciarskiego, jaskiniowego i wysokościowego w Polskim Instytucie Ratownictwa Specjalistycznego. Starszy Ratownik górski i starszy Instruktor Ratownictwa Górskiego GOPR. Od 2009 Dyrektor Międzynarodowy Europejskiej/Polskiej Rady Resuscytacji w zakresie BLS/AED.

Przemysław Czapla

Dyżurny Operacyjny Portu w MPL „Katowice” w Pyrzowicach. Od 17 lat związany z branżą lotniczą, prowadzi szkolenia z zakresu tematyki lotniczej m.in. „Szkolenia z zasad poruszania się w strefie operacyjnej”, „Safety Management System (SMS) ” oraz „Przewozu materiałów niebezpiecznych transportem lotniczym DGR ”. Posiadacz certyfikatu IATA DGR Cat. 6 oraz świadectwa przeszkolenia doradcy do spraw bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych ADR. Nauczyciel w Technikum Lotniczym ZDZ w Katowicach, gdzie prowadzi przedmioty zawodowe na kierunku Technik lotniskowych służb operacyjnych.

Artur Musiał

Magister bezpieczeństwa narodowego w specjalności Zarządzanie i dowodzenie w sytuacjach kryzysowych. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy z uprawnieniami wewnętrznego audytora systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy według PN – N 18001 i OHSAS 180001. Technik pożarnictwa zawodowo związany z ochroną przeciwpożarową od 1998 r. Specjalność: ratownictwo lotniskowe. Odbył trzy specjalistyczne szkolenia okresowe z zakresu ratownictwa lotniskowego w specjalistycznym ośrodku szkolenia w Wielkiej Brytanii.

Certyfikowany ratownik medyczny; prowadzi szkolenia z zakresu przestrzegania przepisów ochrony przeciwpożarowej dla pracowników Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach oraz pracowników firm zewnętrznych realizujących swoje zadania służbowe na terenie MPL Katowice.

Jako dowódca zmiany (plutonu) prowadzi i nadzoruje proces doskonalenia zawodowego podległej mu zmiany służbowej w jednostce Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej  (MPL Katowice). Czynnie uczestniczy w opracowywaniu dokumentów operacyjnych i Planu działania w sytuacjach zagrożenia dla Lotniska Katowice-Pyrzowice.