Artykuły

Cobot vs Człowiek - Jak skutecznie nimi zarządzać?

O dynamice postępu technologicznego, zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem podczas współpracy człowieka z maszyną oraz o tym, jak tworzyć i wdrażać innowacje przy pomocy cobota mogli posłuchać uczestnicy, odbywającego się 4 grudnia br., w ramach Komisji ds. Innowacyjności, Konkurencyjności i Współpracy Nauki z Biznesem oraz Komisji ds. Przemysłu przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach pod Honorowym Patronatem Delegatury RIG w Dąbrowie Górniczej, spotkania „Cobot vs Człowiek. Jak skutecznie nimi zarządzać?” Zajęcia odbyły się w ramach Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa Oddział w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Cobot vs Człowiek - Jak skutecznie nimi zarządzać?

Cobot vs Człowiek Jak skutecznie nimi zarządzać?

cobot.jpg

Mimo dynamicznego postępu technologicznego współpraca człowieka z maszyną wciąż może rodzić problemy związane z bezpieczeństwem. Jak skutecznie współpracować z robotem i jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo pracownikom? W jaki sposób nowoczesna maszyna – COBOT – może zrewolucjonizować pracę w Twojej firmie? Jak tworzyć i wdrażać innowacje przy użyciu Cobota? Na te i inne pytania odpowie prowadząca warsztat. Co więcej – uczestnicy będą mieli szansę zobaczyć prawdziwego Cobota i zobaczyć, jak pracuje.

Już w dniu 4 grudnia 2019 r.  o godz. 17.00 w sali Audytorium D w Akademii WSB odbędzie się kolejny warsztat nauka - biznes w ramach TNOIK / o. Dąbrowa Górnicza.  Spotkanie odbywa się w ramach Komisji ds. Innowacyjności, Konkurencyjności i Współpracy Nauki z Biznesem oraz Komisji ds. Przemysłu przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach pod Honorowym Patronatem Delegatury RIG w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Cobot vs Człowiek Jak skutecznie nimi zarządzać?

Graj prawdziwie, udawaj szczerze - rzecz o autoprezentacji i marce osobistej

Jak ważny jest dla ciebie twój wizerunek? Potrafisz go kreować na potrzeby sytuacji?  Czy wiesz, że możesz świadomie wpływać na otoczenie przez to jak wyglądasz, w jaki sposób mówisz i jaką postawę prezentujesz? I osiągać przez to zamierzone cele? Wiesz, w jaki sposób Twoja silna marka osobista może Ci pomóc w realizacji planów zawodowych?

czytaj więcej o Graj prawdziwie, udawaj szczerze - rzecz o autoprezentacji i marce osobistej

Goodiebox: gamifikacja, budowanie relacji i motywowanie pracowników online. Czy to się sprawdza?

Każdy pracownik ma potrzebę rozwijania się w firmie oraz bycia docenianym. A profesjonalizm, komfort i zaangażowanie pracowników to klucz do sukcesu każdej organizacji. Nie od dziś wiadomo, że ludzie stanowią najcenniejszy kapitał każdej organizacji.
GoodieBox to rozwiązanie gamifikacyjne, innowacyjny element systemu zarządzania organizacją – samouczący się mechanizm motywowania, wyrażania uznania dla współpracowników  oraz analizy zachowań zespołu w sposób prosty oraz niezwiązany ze strukturą firmy. GoodieBox stanowi połączenie maszyny vendingowej, użytecznej aplikacji mobilnej oraz wirtualnych punktów. Pozwala zarówno szybko nagradzać, jak i wyrażać uznanie pomiędzy współpracownikami.
Czy takie rozwiązanie się sprawdzi?

W dniu 11 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00, w ramach cylicznych spotkań Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa, odbędzie sie warsztat nauka-biznes na temat: Goodiebox: gamifikacja, budowanie relacji i motywowanie pracowników online. Czy to się sprawdza?

czytaj więcej o Goodiebox: gamifikacja, budowanie relacji i motywowanie pracowników online. Czy to się sprawdza?

Czy lean, industry 4.0 i recycling to wrogowie czy dobrzy przyjaciele? debata Nauka-Biznes

Czy lean, industry 4.0 i recycling to wrogowie, czy dobrzy przyjaciele? Czy można połączyć działania we wszystkich tych obszarach? Jak zadbać o równowagę w rozwoju organizacji i usprawnianiach? Co można zrobić już dziś, żeby zaoszczędzić pieniądze firmy dzięki usprawnieniom w tych obszarach?

 

W dniu 4 grudnia 2018 roku w Akademii WSB odbyła się debata Nauka – Biznes nt.: „Lean - Industry 4.0 - Recycling. Zespół grający do jednej bramki, czy śmiertelni wrogowie?”. Debata była kolejnym spotkaniem zorganizowanym w ramach Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa / o. Dąbrowa Górnicza.

czytaj więcej o Czy lean, industry 4.0 i recycling to wrogowie czy dobrzy przyjaciele? debata Nauka-Biznes

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji