Festiwal Nauki ONLINE w Dąbrowie Górniczej już w marcu!

7 dni, prawie 200 godzin, 80 inspirujących spotkań oraz 60 niezwykłych osobowości świata nauki – tak w skrócie zapowiada się 17. Festiwal Nauki Akademii WSB ONLINE.

Festiwal Nauki Akademii WSB ONLINE. W tym roku Akademię WSB odwiedzą m.in. Ambasador dr Paula J. Dobriansky (Harvard University), Piotr Konieczny (założyciel firmy niebezpiecznik.pl), Adrian Furgalski, prof. Pinar Ozcan (University of Oxford), dr hab. Andrzej Myśliwiec, prof. dr hab.  Krzysztof Jajuga, prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz, gen. dr Andrzej Szymczyk, Karol Bielecki, Leszek Naziemiec, Robert Jałocha, Wiktor Niedzicki, Tomasz Zubilewicz.  Nie zabraknie także wykładowców anglojęzycznych – ze Stanów Zjednoczonych, Egiptu, Madery, Nigerii, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii.

Projekt realizowany przez Akademię WSB oraz Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza z roku na rok przyciąga coraz więcej pasjonatów wiedzy.

17. edycja Festiwalu Nauki ONLINE, która odbędzie się w dniach 22-28 marca to, podobnie jak w latach ubiegłych, szeroka oferta zajęć dla osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Program Festiwalu uwzględnia zarówno spotkania z zakresu psychologii, socjologii, marketingu internetowego, bezpieczeństwa, logistyki, programowania, informatyki śledczej, ale także spotkania z inspirującymi gośćmi.

Uczestnicy zapoznają się z najnowszymi trendami w badaniach naukowych, usłyszą prognozy na temat pieniądza przyszłości oraz wpływu pandemii na gospodarkę i rynek finansowy. Dowiedzą się, co współczesna kobieta ma jeszcze do przebicia i co jest nad szklanym sufitem. Rozegrają wirtualny trening Counter Strike - Akademia WSB vs. Reszta Świata oraz poznają swoje nieskończone pokłady kreatywności w trakcie pracy metodą Design Thinking.

Festiwal Nauki w Akademii WSB to tradycyjnie także inspirujące debaty. W tym roku do dyskusji o pasji poznawania Świata oraz o tym, że każdy ma swój Everest zaproszono: Magdalenę Gorzkowską, Tomasza Sobanię oraz Kacpera Tekieli. Moderatorem debaty będzie Robert Jałocha, a prowadzącym wydarzenie Dariusz Kortko.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki, Polskiej Akademii Nauk, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Polskiej Akademii Umiejętności, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz – oczywiście – Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza.