Akademia WSB na Śląskim Festiwalu Nauki

W tym roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym po raz kolejny spotkamy się podczas święta nauki – szósta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE odbędzie się od 3 do 5 grudnia.

W programie festiwalu znajdą się, jak co roku, setki różnorodnych aktywności o charakterze popularyzującym naukę i sztukę: wykłady, warsztaty, stanowiska pokazowe, wystawy, koncerty, spotkania z gośćmi specjalnymi i inne inicjatywy. Szczególnie zapraszamy w poniedziałek 5 grudnia (godz. 9:05) na wykład „Internet rzeczy – nowe oblicze komunikacji w smart świecie”, który wygłosi dr inż. Tomasz Siemek – wykładowca Akademii WSB.

Internet rzeczy – nowe oblicze komunikacji w smart świecie


dr inż. Tomasz Siemek

Celem pokazu będzie prześledzenie drogi, jaką pokonała informatyka, zbliżając się do człowieka. Na scenie zaprezentowane zostaną przykłady zastosowań, które są lub w niedługim czasie będą używane w życiu codziennym. Postaramy się rozszyfrować kilka pojęć, w tym „Chmurę Obliczeniową”, ”IOT- internet of Things”, ”Big Data”. Pokażemy, że dziedzina, jaką jest informatyka, na stałe zadomowiła się w teoretycznie bardzo odległych od niej branżach. To będzie wycieczka od Odry po komputery kwantowe.

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji