I Konferencja Prawnicza „Charakterystyka i rodzaje zawodów prawniczych – co warto o nich wiedzieć?”

W imieniu Organizatorów - członków Katedry Prawa i Administracji Akademii WSB, mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w  I Konferencji Prawniczej, pn. „Charakterystyka i rodzaje zawodów prawniczych – co warto o nich wiedzieć?” , która odbędzie się w dniu 19 maja 2023 r. o godz. 10:00 w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, w Audytorium C.

Celem Konferencji jest przedstawienie Studentom, społeczności akademickiej, jak również Uczniom szkół ponadpodstawowych, ścieżki zdobycia uprawnień zawodowych dla poszczególnych zawodów prawniczych oraz ich charakterystyki.

Podczas Konferencji prelegenci przedstawią uczestnikom, w jaki sposób mogą ukierunkować swoje zainteresowania już na etapie odbywania studiów prawniczych, aby dokonać świadomego wyboru ścieżki kariery po uzyskaniu tytułu zawodowego magistra kierunku Prawa.

Mamy zaszczyt poinformować, że w Konferencji uczestniczyć będzie Wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach, adwokat Marta Imiołczyk – Porębska oraz przedstawiciele różnych zawodów prawniczych, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą dotyczącą wykonywania zawodu, m.in. Radcy Prawnego, Sędziego, Komornika, Referendarza sądowego oraz Asesora Prokuratury.

Uczniowie będą mogli również dowiedzieć się jak wygląda studiowanie w Akademii WSB na kierunku Prawo, a także zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną jaką dysponuje Akademia WSB.

Link do rejestracji na wydarzenie