Inauguracja Otwartej Akademii Nauki

Już 14 września o godz. 10.00 zapraszamy młodzież szkół średnich wraz z nauczycielami na wykład Inauguracyjny Otwartej Akademii Nauki zatytułowany „Marzenia tworzą przyszłość”, który wygłosi Mariusz Kędzierski – polski artysta - rysownik i mówca motywacyjny urodzony bez rąk oraz Angelika Wątor – mistrzyni szermierki, która na swojej drodze sportowej spotkała poważną przeszkodę.

Otwarta Akademia Nauki Akademii WSB to cykl zajęć popularyzujących naukę, mających na celu rozszerzenie programu kształcenia w szkołach średnich. Wykłady i warsztaty dla młodzieży połączone są z prezentacją Uczelni. Uczniowie mają do wyboru kilkadziesiąt wykładów i warsztatów z zakresu nauk ekonomicznych, technicznych, humanistycznych, medycznych i społecznych.

Program uroczystości:

1. Godz. 10.00 – 10.20 -  uroczyste rozpoczęcie – dr Patrycja Mickiewicz, Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych
  2. Godz. 10.20 – 11.00 – wykład motywacyjny Mariusz Kędzierski
  3. Godz. 11.00 – 11.10 -  warsztat Katarzyna Korusiewicz
  4. Godz. 11.20 – 12.00 – wystąpienie Angelika Wątor
  5. Godz. 12.00 – 12.10 -  warsztat Katarzyna Korusiewicz
  6. Godz. 12.15 – rozstrzygnięcie konkursu, zakończenie

Mariusz Kędzierski

Rysunki Mariusza Kędzierskiego są sprzedawane w wielu krajach, takich jak USA, Kanada, Wielka Brytania, Niemcy, Korea Południowa, Nowa Zelandia, Australia i wiele innych. W 2017 roku znalazł się na liście 100 najbardziej wpływowych osób niepełnosprawnych w Polsce.

Angelika Wątor

Mistrzyni szabli, która kilka razy zapisała się w historii sportu. W 2015 roku otrzymała złoty medal na Igrzyskach Europejskich. Dodatkowo ma medale mistrzostw świata oraz Europy w różnych kategoriach wiekowych. Jej kariera zaczęła się bardzo szybko rozwijać, jednak na swojej drodze spotkała poważną przeszkodę. Angelika Wątor zaczęła zmagać się z problemami zdrowotnymi. Wcześniej straciła piersi z powodu choroby, a teraz musi walczyć z nowymi przeciwnościami losu...

Kontakt w sprawie rejestracji na wydarzenie:

Barbara Woźniak

Koordynator Otwartej Akademii Nauki