Wykład otwarty nt. „Wykorzystanie badań operacyjnych w naukach o bezpieczeństwie”

Już 29 czerwca 2021 r. o godzinie 12.00 odbędzie się wykład otwarty dr inż. Magdaleny Gikiewicz nt. „Wykorzystanie badań operacyjnych w naukach o bezpieczeństwie”.

dr inż. Magdaleny Gikiewicz

Kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Powszechnego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz kierownikiem zespołu międzynarodowego projektu badawczego EU-SENSE. W przeszłości była kierownikiem Zakładu Metodologii Badań SGSP. Brała udział w licznych projektach badawczych realizowanych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Pełniła funkcje przewodniczącej i członkini komitetów naukowych, programowych oraz organizacyjnych licznych krajowych i międzynarodowych konferencji oraz seminariów naukowych.

Zainteresowania naukowe dr inż. Magdaleny Gikiewicz dotyczą:

• bezpieczeństwa powszechnego,
  • badań operacyjnych w tym optymalizacji i programowania sieciowego,
  • zarządzania kryzysowego w tym planowania cywilnego,
  • kultury bezpieczeństwa w tym badania poziomu bezpieczeństwa, narzędzi kształtowania kultury bezpieczeństwa,
  • metodologii badań w naukach o bezpieczeństwie.

Jest autorką i współautorką wielu monografii, a także artykułów naukowych i popularno-naukowych z zakresu bezpieczeństwa, badań operacyjnych, zarządzania kryzysowego, kultury bezpieczeństwa, edukacji dla bezpieczeństwa i metodologii badań.

Należy do Polskiego Towarzystwa Nauk o Bezpieczeństwie.

Wydarzenie odbędzie się w trybie on-line a poprowadzi je prof. dr hab. Bernard Wiśniewski.

LINK DO WYDARZENIA