XIX Forum Coachingu i Superwizji

Już 18 września 2021 r. o godz. 15:00 w Akademii WSB odbędzie się XIX Forum Coachingu i Superwizji, którego tematem będzie „Harmonia, sens i wartości – czyli o budowaniu dobrostanu”. Warsztat jest przeznaczony dla coachów, trenerów i psychoterapeutów.

Partnerzy:

Harmonogram:

15:00 – 15:15 Otwarcie Forum

Przywitanie uczestników:

dr Marcin Lis – Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich Akademii WSB
Dr Anna Syrek-Kosowska i Adam Stolarzewicz – Współtwórcy, Opiekunowie  Merytoryczni oraz Superwizorzy Akademii Profesjonalnego Coachingu oraz Master Coaching – zaawansowane narzędzia coachingowe w AWSB

Adam Stolarzewicz

doświadczony Executive&Business Coach, pierwszy Polak – Superwizor Coachingu akredytowany przez londyńską Coaching Supervision Academy (EMCC, app. ICF), partner zarządzający Centrum Szkoleń i Psychologii Biznesu. Praktyk biznesu, doświadczony senior manager, były dyrektor personalny największych polskich spółek giełdowych, absolwent m.in. Oxford Brookes University, ICAN/Harvard Business, Szkoły Głównej Handlowej.

dr Anna Syrek-Kosowska

doktor psychologii,  psycholog biznesu, Executive Coach, ekspert w obszarze oceny potencjału menedżerskiego oraz rozwoju liderów. Od 20 lat współpracuje  z największymi globalnym korporacjami oraz czołową firma konsultingową CCL (Global TOP5 Leadership Education). Partner Zarządzający ASK Expert (BIOSS International Network). Należy do Global Psychologists Team lidera rynku FMCG. Pierwsza Polka – Dylpomowany Superwizor Coachingu akredytowany przez  Coaching Supervision Academy (UK) (EMCC Accredited, ICF Approved). Autorka polskiej adaptacji Modelu Pełnego Spektrum Superwizji w Coachingu (FSM) CSA oraz Modelu SFERA (Syrek-Kosowska, Palmer, Edgarton, 2010). Wykładowca czołowych Uczelni oraz programów Executive MBA. Współautorka naukowych książek o coachingu oraz kilkudziesięciu publikacji z obszaru zarządzania kapitałem ludzkim.

godz. 15:15-18:00

Harmonia, sens i wartości – czyli o budowaniu dobrostanu warsztat dla coachów, trenerów i psychoterapeutów.

Goście specjalni – dr Katarzyna Pilipczuk, Piotr Pilipczuk

Zmiana paradygmatu świata w naturalny sposób generuje konieczność przebudowania systemu wartości, często redefiniowania poczucia sensu, budowania harmonii.

Podejście systemowe prezentuje holistyczne podejście do człowieka jako systemowej jedności obejmującej ciało, emocje, umysł, duchowość i boskość, połączonej wielopoziomowo z innymi systemami (jednostką, zespołem, organizacją) pozwala także na świadome, ukierunkowane podejmowanie działania w budowania dobrostanu na bazie systemu wartości. Warsztat zaprasza do przyjrzenia się dwóm możliwym wariantom doświadczania siebie i świata w tym samym czasie. Pierwszemu – ekologicznemu – odnoszącemu się do bycia, myślenia i działania z poziomu dostępności konkretnych zasobów wewnętrznych, czyli czerpania ze swojej mocy i emitowania do otoczenia wzmacniających, pozytywnych sygnałów emocji i uczuć (Światło). Drugiemu – egocentrycznemu (operacyjnemu) – odnoszącemu się do bycia, myślenia i działania z poziomu deficytów, braku dostępności zasobów wewnętrznych, czyli używania siły w zdobywaniu zasobów z zewnątrz i emitowania do otoczenia osłabiających, negatywnych sygnałów emocji i uczuć (Cień).

Warsztat w całości zbudowany na podstawie:

• Logoterapia V. Frankl, K. Popielski
  • Spiral Dynamics® C. Graves, D. Beck, Ch. Cowan, K. Willber
  • Analiza Transakcyjna Erica Berne’a
  • Psychologia Zorientowana na Proces Arnolda Mindella (POP)
  • Mapa Poziomów Świadomości Davida R. Hawkinsa

Cele warsztatu:

• zapoznanie uczestników z podejściem systemowym
  • przedstawienie konkretnych modeli i narzędzi do pracy z Klientem
  • prezentacja mechanizmów działania i procesów budowania dobrostanu w oparciu o wartości
  • nauka wybranych technik pracy z wartościami
  • doświadczenie własne

Katarzyna Pilipczuk

specjalizuje się w coachingu, team coachingu oraz mentoringu dla członków zarządów, kadry menedżerskiej, liderów zespołów. Prowadzi warsztaty rozwojowe career i job coachingu, superwizje dla coachów. Pracuje w obszarach przywództwa, zarządzania, podejmowania decyzji, efektywności, innowacyjności. Uczy indywidualnie, na poziomie akademickim, w biznesie korzystając z ponad 20 lat praktyki i doświadczenia pracy na stanowiskach dyrektorskich i menedżerskich w HR. Wykładowca akademicki w Akademii Leona Koźmińskiego. Doktor nauk humanistycznych.

Piotr Pilipczuk

myślenie systemowe, holistyczny rozwój, business i executive coaching dla zarządów i kadry menedżerskiej, wsparcie biznesu w procesach zmian to główne obszary jego aktywności zawodowej. Uczy coachingu od 2002 roku w ICC Poland, certyfikując i superwizując ponad 1.400 coachów. Założyciel pierwszej i najdłużej działającej szkoły coachingu z międzynarodową certyfikacją International Coaching Community. Propaguje ideę coachingu i mentoringu w zarządzaniu, budowania organizacji w oparciu o wartości, pracy z sensem, ekologicznego współistnienia z otoczeniem. Twórca idei InnerMasteringu i założyciel InnerMastering INSTITUTE. Wykładowca akademicki w Akademii Leona Koźmińskiego.

Koszt udziału - 30 zł
Studenci, Słuchacze studiów podyplomowych i absolwenci AWSB - 15 zł

Wpłaty:

NAZWA BANKU: ING BANK SLASKI S.A.
NR RACHUNKU: 64 1050 1272 1000 0008 0063 3554
TYTUŁ PRZELEWU: Imię i nazwisko – Forum Coachingu