Zapraszamy na wykład "Straż Graniczna w zapobieganiu i zwalczaniu chorób zakaźnych ludzi na przykładzie Covid-19"

W dniu 30 kwietnia o godz. 13.00 odbędzie się wykład online z płk Straży Granicznej Adamem Jopkiem - Komendantem Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego w Raciborzu na temat "Straż Graniczna w zapobieganiu i zwalczaniu chorób zakaźnych ludzi na przykładzie Covid-19". Zapraszamy!

płk SG Adam Jopek

Absolwent Wydziału Wojsk Zmechanizowanych Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, Wojskowego Instytutu Historycznego Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie, Wyższego Kursu Obronnego Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie oraz Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu Jagielońskiego, w zakresie tożsamości społeczno – kulturowej narodów Środkowego i Bliskiego Wschodu. Były oficer Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych MSWiA, obecnie funkcjonariusz Straży Granicznej. Pełnił służbę w bezpośredniej ochronie granicy państwowej i kontroli ruchu granicznego na kierunku polsko – słowackim oraz polsko – białoruskim, jednocześnie na tych odcinkach również jako Pomocnik Pełnomocnika Granicznego. Brał udział w misji Agencji FRONTEX na granicy słowacko – ukraińskiej i projektach FRONTEX na granicy litewsko – białoruskiej. Aktualnie w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu, Pełnomocnik Graniczny odcinka czeskiego i słowackiego.

formularz rejestracyjny