Zaproszenie do udziału w V Konferencji Naukowej z cyklu „Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu i jakości. Od tradycji do współczesności”

Akademia WSB wspólnie z Wydziałem Zarządzania Politechniki Warszawskiej zapraszają do udziału w V Konferencji Naukowej z cyklu „Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu i jakości. Od tradycji do współczesności” pt. „Współczesne kontynuacje dorobku Stanisława Bieńkowskiego (1882-1958)”

Wybór tematu na piątą odsłonę Konferencji nie był przypadkowy. W 2022 roku przypada 140. rocznica urodzin profesora Stanisława Bieńkowskiego (1882-1958), inżyniera mechanika i organizatora produkcji, ale też ekonomisty i współzałożyciela Akademii Handlowej w Krakowie (poprzedniczki obecnego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie), który oprócz osiągnięć naukowych w latach II Rzeczypospolitej, po II wojnie światowej znacząco przyczynił się do odbudowania w Polsce ruchu naukowego zarządzania.

Cykl „Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu i jakości. Od tradycji do współczesności” poświęcony jest dorobkowi polskich klasyków nauk o zarządzaniu i jakości. Podczas konferencji omawiane są ich dokonania w kontekście sukcesów i wyzwań, widzianych z perspektywy współczesnych kontynuacji. Głównym celem cyklu jest przegląd fundamentalnych zagadnień współczesnego zarządzania, nowoczesnych koncepcji i metod zarządzania, perspektyw rozwojowych oraz kierunków badań na przyszłość, a także możliwości i efektów ich zastosowania w praktyce.

Termin konferencji: 24 marca 2022 r. (czwartek)
Koszt udziału: bezpłatna
Miejsce konferencji: online