Zapraszamy do udziału w IX Ogólnopolskim Turnieju Klas o Profilu Mundurowym ONLINE

E-bieg terenowy (29-31 marca 2021 r.), zawody strzeleckie online z grą Counter-Strike: Global Offensive (7-9 kwietnia 2021 r.) oraz test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa narodowego (9 kwietnia 2021 r.) – to trzy tegoroczne konkurencje Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym ONLINE! Ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie nagród w dniu 9 kwietnia 2021 r. uświetni wystąpienie pt. Mission impossible gen. dyw. dra Romana Polko!

Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym organizowany przez Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB jest przedsięwzięciem cyklicznym. W 2021 roku z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju Turniej realizowany jest w formule ONLINE. Celem Turnieju jest wyłonienie najlepszej szkoły średniej przygotowującej potencjalnych kandydatów do służb mundurowych.

Konkurencje (istnieje możliwość wzięcia udziału w wybranej jednej, dwóch lub trzech konkurencjach):

• I Mistrzostwa Akademii WSB w e-biegu terenowym (29-31 marca 2021 r.)
    Bieg zrealizowany zostanie w dowolnie wybranej przez uczestników lokalizacji. Pomiar czasu oraz zaplanowane w terenie ćwiczenia odbędą się za pomocą aplikacji mobilnej DOSTARTU.pl umożliwiającej weryfikację pokonanego dystansu, a także dokumentację fotograficzną i wideo podczas biegu.
  • Zawody strzeleckie online – e-sport (7-9 kwietnia 2021 r.)
    W konkurencji rywalizować będą zespoły 2-osobowe. Zaproponowana gra, Counter-Strike: Global Offensive, umożliwia ocenę umiejętności pracy zespołowej oraz taktyki operacyjnej.
    Z gry wyeliminowano możliwość używania noża.
  • Test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa narodowego (9 kwietnia 2021 r.)
    Wiedza uczestników zweryfikowana zostanie za pomocą profesjonalnego narzędzia testportal.pl, wykorzystującego elementy sztucznej inteligencji do nadzoru nad prawidłowym wypełnianiem testu.

Ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie nagród w dniu 9 kwietnia 2021 r. uświetni wystąpienie (o godz. 13.00) pt. Mission impossible gen. dyw. dra Romana Polko!

Jest o co walczyć!

W puli przewidziano zarówno puchary, medale, trofea jak i Złote Indeksy dla uczniów, a także Bony Edukacyjne o wartości 1000 zł (na wybrane studia podyplomowe prowadzone w Akademii WSB) dla każdego nauczyciela-opiekuna za uczestnictwo drużyny w Turnieju!