Skąd wiemy o istnieniu nieświadomości?- skoro z definicji nie możemy być jej świadomi

Miejsce: WSB AULA; tel.: (33) 852 30 94;

mgr Damian Janus

Hipnoza, histeria, spirytyzm i sny… to tylko nieliczne z zagadnień z obszaru idei nieświadomości badanych przez naukowców i psychoanalityków już od czasów starożytnych. Tematyką to zajmowały się największe umysły filozofii i psychologii – Platon, Leibniz, Freud. Podczas wykładu dowiemy się także, jaki wkład w rozwój tej nauki mieli Polacy oraz co wnieśli Klein i Lacan. Zadamy sobie także pytanie najważniejsze: jak ujawnić to, co w nas nieświadome? Wykład zostanie zakończony mini-warsztatem  – projekcja nieświadomości.

mgr Damian Janus – psycholog, filozof, religioznawca, psychoterapeuta, jego doświadczenie to kilka lat pracy na oddziale psychiatrii, w poradni uzależnień i poradni zdrowa psychicznego oraz staże na różnych oddziałach szpitalnych oraz w poradni psychiatrycznej dla dzieci; wykładowca w wielu uczeniach, m.in. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny, Akademia Górniczo - Hutnicza. Zajmuje się psychoterapią psychoanalityczną, jako metodą długoterminową, oraz ustawieniami systemowymi, jako terapią ultrakrótką.

Powrót do: Start » Festiwal Nauki 2013 w Cieszynie » Czwartek 21 marca 2013 r.

Akceptuj Więcej informacji