Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Wyższa Szkoła Biznesu zwycięzcą konkursu "Firma Przyjazna Rodzinie"

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zdobyła I miejsce w finale wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu "Firma Przyjazna Rodzinie" w kategorii średnie przedsiębiorstwo, tym samym przechodząc do ogólnopolskich eliminacji.

Zgłoszone firmy były oceniane w 4 kategoriach: mikroprzedsiębiorstw, małych przedsiębiorstw, średnich przedsiębiorstw i dużych przedsiębiorstw, zapewniając tym samym równe szanse wszystkim uczestnikom, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa.

Uznanie Komisja Konkursowej wzbudziły m.in. rodzinna atmosfera panująca w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, różnorodna oferta wsparcia dla młodych rodziców, a także liczne propozycje wspólnych zabaw, wydarzeń i wycieczek, w których biorą udział pracownicy wraz z rodzinami.

Jury doceniło także program "Mama i Tata idą na studia", który Uczelnia uruchomiła w listopadzie 2013 r. W ramach projektu WSB chce zwrócić uwagę na rolę szkół wyższych w kształtowaniu sytuacji młodych rodziców na rynku pracy, wspierać równość w dostępnie do nauki oraz wspomagać mamę i tatę w rozwoju własnych zainteresowań. Kilka prostych rozwiązań zastosowanych na Uczelni może w znaczny sposób odciążyć młodych rodziców, którzy bojąc się, że nie pogodzą obowiązków rodzinnych i zawodowych z edukacją i rozwojem, często po prostu rezygnują z podnoszenia kwalifikacji czy realizacji pasji. Elementem programu „Mama i Tata idą na studia" jest także promowanie dobrych praktyk i wspieranie rozwiązań przyjaznych rodzinie wśród partnerów biznesowych WSB.
 
Organizatorem konkursu jest Next.pl Sp. z o.o. oraz Lechaa Consulting Sp. z o.o. realizujący w partnerstwie projekt „rodzina-i-kariera.infor.pl”.

 

Powrót do: Start » Mama i Tata idą na studia » Aktualności