Czasopismo - Security Forum

Security Forum ISSN 2544-1809 jest wydawnictwem anglojęzycznym, wydawanym przez Akademię WSB.

Security Forum są wydawnictwem półrocznym, prezentującym najnowsze osiągnięcia nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności, uprawianych w środowisku Wyższej Szkoły Biznesu. Security Forum prezentuje ponadto materiały i opracowania innych autorów, reprezentujących krajowe i zagraniczne ośrodki akademickie. Materiały publikowane na łamach Security Forum  stanowią autorski dorobek specjalistów z danych dyscyplin wiedzy, dotyczący różnorodnych aspektów bezpieczeństwa i obronności państwa. Czasopismo publikuje także recenzje i omówienia książek oraz innych ważniejszych publikacji o szeroko rozumianej problematyce bezpieczenstwa i obronności. Oprócz numerów bieżących redakcja SF zakłada wydawanie, w postaci dodatków specjalnych, rozpraw naukowych, istotnych z punktu widzenia wydawnictwa. Wersją pierwotną Security Forum jest wersja papierowa.

Artykuły naukowe są usystematyzowane wedługo następującego podziału:

I. WSPÓŁCZESNA POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA. DYLEMATY I PROBLEMY

II. SIŁY ZBROJNE

III. BIEŻĄCA SYTUACJA MILITARNA NA ŚWIECIE, OPERACJE WOJSKOWE

IV. NAUKA, EDUKACJA, SZKOLENIA

V. HISTORIA WOJEN, KONFLIKTY ZBROJNE

VI. LITERATURA PRZEDMIOTU, RECENZJE WYDAWNICZE

Zakres tematyczny:

- bezpieczeńśtwo narodowe

- zarządzanie kryzysowe

- obronność państwa

- siły zbrojne