Czasopismo - Culture Management

Cultural Management: Science and Education to czasopismo naukowe, które powstało z inicjatywy dra Łukasza Wróblewskiego, który w Akademii WSB prowadzi badania dotyczące m.in. uwarunkowań rozwoju polsko-czeskiego transgranicznego rynku usług kultury.

Radę Naukową czasopisma tworzą wybitni znawcy problematyki zarządzania w kulturze renomowanych uniwersytetów z pięciu kontynentów (18 państw). W czasopiśmie artykuły oraz recenzje tekstów naukowych publikowali naukowcy z 16 krajów Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Australii oraz Azji reprezentujący m.in. takie zagraniczne jednostki naukowe jak: University of Melbourne (Australia), University of Ottawa (Kanada), Florida State University (USA), National Taiwan University of Arts (Taiwan), University of Tasmania (Australia), University of Wisconsin (USA), University of the Andes Bogota (Colombia), Burgundy School of Business (France), The Ohio State University (USA), University of Arts Belgrade (Serbia), Technological Educational Institute of Crete (Greece), University of Portsmouth (England), University of Roma Tor Vergata (Italy), University of Bologna (Italy) czy Siegen University (Germany). Wysoki poziom publikowanych artykułów zauważony został przez najbardziej opiniotwórcze  towarzystwa naukowe na świecie, które zajmują się upowszechnianiem wiedzy z zakresu szeroko rozumianego zarządzania w kulturze. W 2017 roku dzięki staraniom Redakcji czasopisma, którą w całości tworzą pracownicy naukowi Akademii WSB, czasopismo nawiązało współpracę z takimi federacjami jak: Association of Arts Administration Educators (AAAE) w Chicago, Canadian Association of Arts Administration Educators (CAAAE) w Edmonton, European Network on Cultural Management and Policy (ENCATC) w Brukseli, China Arts Administration Education Association (CAAEA) w Pekinie, Taiwan Association of Cultural Policy Studies (TACPS) w Tajpej. W 2018 roku do Rady Naukowej CMSE dołączyło wielu wybitnych przedstawicieli świata nauki z krajowych i zagranicznych ośrodków akademickich. Oprócz prezesów wymienionych wyżej towarzystw naukowych do Rady dołączyli m.in. redaktorzy naczelni i fundatorzy czterech najbardziej renomowanych czasopism naukowych z zakresu zarządzania w kulturze na świecie: International Journal of Arts Management (Kanada), The Journal of Arts Management, Law and Society (USA), American Journal of Arts Management (USA), Journal of Cultural Management and Policy (Belgia).

więcej informacji: www.wsb.edu.pl/cm

Powrót do: Start » Dział Rozwoju Nauki » Czasopisma Naukowe