Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki

16 października 2018 r. uroczyście zainaugurowaliśmy rok akademicki 2018/2019 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku Akademii WSB. Ponad 200 słuchaczy zgromadzonych w Audytorium Maximum powitał dr Marcin Lis -  Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB.

Prorektor zachęcił seniorów do uczestnictwa w zajęciach UTW oraz inicjatywach Akademii WSB, a następnie poprowadzil akt ślubowania oraz wręczył legitymacje studenckie przedstawicielom słuchaczy pierwszego roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB.

 

Zaproszenie na uroczystość inaugurującą nowy rok akademicki w UTW Akademii WSB przyjęli Zastępca Prezydenta Dąbrowy Górniczej - Pan Marcin Bazylak, dr Agnieszka Pasternak - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej, Pan Marek Węgrzynowicz - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz Pan Aleksander Wencel - Project Manager w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Gośćmi wydarzenia byli jednak przede wszystkim sami seniorzy, w tym niezwykłe postaci, będące wzorcem ponadprzeciętnie aktywnej i otwartej na zmiany osoby w wieku dojrzałym: prof. Jan Ślężyński (87-letni wielokrotny mistrz pływacki i rekordzista Guinessa w staniu na rękach), Pani Renata Michalska-Ważyńska (która udowodniła, że po 60tce można rozpocząć nowe życie zawodowe) oraz najbardziej znana DJ-ka w Polsce - DJ Wika (zachęcająca seniorów do realizowania planów i marzeń oraz nieulegania stereotypom). "Odważ się na zmiany" było myślą przewodnią wszystkich prezenatacji seniorskich przygotowanych przez Fundację Zaczyn.

 

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku Akademii WSB zakończyła się dancingiem, który poprowadziła DJ Wika.

 

W ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB osoby w wieku dojrzałym korzystają z różnych form edukacji i aktywizacji ruchowo-społecznej, w tym m.in. z wykładów popularno-naukowych, kursów językowych, warsztatów, zajęć ruchowych, wycieczek naukowych i kulturoznawczych. Więcej informacji o projekcie oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie wsb.edu.pl/utw.

 

/ag, 18.10.2018/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy