Informacje

Dziewczyny rozwijają kompetencje cyfrowe - artykuł w miesięczniku Perspektywy

Wzrasta zapotrzebowanie na ekspertów z umiejętnościami w zakresie nowoczesnych technologii, wiele branż przenosi swoje działanie w tryb online (pandemia koronawirusa spowodowała dodatkowe przyspieszenie w tej kwestii), a kompetencje cyfrowe stają się wyjątkowo cenione. Zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Trend ten został opisany w miesięczniku „Perspektywy”, gdzie podkreślono, że w Akademii WSB znacząca liczba kształcących się na kierunkach studiów inżynierskich to właśnie kobiety.

Z badań Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że kompetencje cyfrowe kobiet i mężczyzn pozostają na tym samym poziomie. W cyfrowym świecie nie ma więc miejsca na stygmatyzację czy dyskryminację. Akademia WSB doskonale przewidziała ten trend i wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy i sytuacji gospodarczej – od lat kształci na kierunkach inżynierskich i udowadnia, że dziewczyny świetnie odnajdują w świecie cyfrowym.


Najlepiej świadczy o tym fakt, że kobiety w Akademii WSB stawią aż 1/3 wszystkich studiujących na kierunkach: Informatyka, Logistyka, Transport, Inżynieria zarządzania czy Zarządzanie i inżynieria produkcji.


W miesięczniku czytamy także, że największy odsetek przyszłych inżynierek – ponad połowa, studiuje na kierunku Inżynieria Zarządzania. Bardzo dużym powodzeniem wśród kobiet cieszy się także Zarządzanie i inżynieria produkcji – blisko 40% studiujących oraz Transport – niemal jedna czwarta. 

 

Warto podkreślić, że kobiety zajmują miejsce nie tylko w szeregach studiujących, ale również wykładowców, praktyków. Jedną z nich jest dr inż. Marzena Graboń-Chałupczak, która posiada wykształcenie techniczne w obszarze inżynierii transportu i bezpieczeństwa.

 

Z kolei na kierunku Informatyka dużą popularnością cieszy się specjalność Internet Rzeczy. Jego dynamiczny rozwój wiąże się z falą innowacji wykorzystujących sieć inteligentnych przedmiotów. Studenci tej specjalności są przygotowani do pracy samodzielnej, jakich i w dużych, wyspecjalizowanych korporacjach, zajmujących się systemami Internetu Rzeczy na skalę przemysłową. Co ważne, typowa dla kobiet intuicyjność, umiejętność dostrzegania szczegółów i tworzenia, sprzyja ich aktywności w świecie cyfrowym.

Rozwój informatyzacji dotyczy obecnie wszystkich branż. Na rynku pracy będzie wzrastać zapotrzebowanie na ekspertów z umiejętnościami w zakresie nowoczesnych technologii. Już dziś warto pomyśleć  o rozwoju kompetencji cyfrowych.

 

Zostań inżynierem! Szczególnie polecamy specjalności:

 

Inżynieria Internetu Rzeczy

Grafika komputerowa i elementy rzeczywistości mieszanej

Transport i spedycja

Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy

 

SPRAWDŹ OFERTĘ STUDIÓW W AKADEMII WSB

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji