Informacje

Zainaugurowano Rok Akademicki w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym

W sobotę 26 września 2020 r. w Akademii WSB odbyła się XIII Inauguracja Roku Akademickiego w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym. Grupa najmłodszych studentów rozpoczęła kolejny rok zdobywania wiedzy i doświadczeń. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Jerzy Bralczyk.

Młodzi adepci nauki odebrali indeksy Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego z rąk Marcina Bazylaka – Prezydenta Dąbrowy Górniczej, dr Agnieszki Pasternak – Przewodniczącej Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej oraz dr. Marcina Lisa – Prorektora ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem AWSB.

 

Wykład inauguracyjny „Jak działają słowa?" wygłosił wybitny polski językoznawca – prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, który zaprosił dzieci do czynnego udziału w spotkaniu. Pojawiło się mnóstwo pytań od najmłodszych, którzy pytali m.in. o to, skąd pochodzi nazwa Dąbrowa Górnicza oraz czy słowa mogą kiedyś wyginąć?

 

Dzieciństwo to jeden z najpiękniejszych etapów ludzkiego życia. To okres poznawania i odkrywania świata. AWSB już od 12 lat rozwija pasje, zainteresowania i wiedzę małych studentów. W największej w Polsce sieci Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB swoje kompetencje poszerza ponad 3 000 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat.

 

W tym roku do zajęć przystąpi blisko dwa tysiące dzieci z województw śląskiego i małopolskiego. Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB działają obecnie w 15 gminach. Z zajęć korzystają m.in. najmłodsi mieszkańcy większych miast (Dąbrowa Górnicza, Żywiec, Cieszyn, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Zawiercie, Myszków, Łazy, Czeladź, Wolbrom) oraz mniejszych gmin (Bobrowniki, Psary, Ożarowice, Ogrodzieniec, Sławków).

 

Ideą projektu jest umożliwienie dzieciom spotkań z nauką i kulturą akademicką, rozwijanie zainteresowań i pogłębianie wiedzy w sposób odbiegający od zajęć typowo szkolnych. Na spotkaniach Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB, które prowadzą najlepsi wykładowcy akademiccy i eksperci z całej Polski, wykorzystuje się nietypowe pomoce dydaktyczne, multimedia, doświadczenia, eksperymenty, gośćmi nierzadko są także żywe zwierzęta.

 

Wszystko po to, aby skutecznie dotrzeć do dziecięcej wyobraźni i w sposób dostosowany do wieku słuchaczy przekazać informacje na tematy, które zwykle zarezerwowane są dla dorosłych studentów. Program zajęć Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB obejmuje sobotnie interaktywne wykłady, praktyczne warsztaty (m.in. szybkie czytanie i techniki pamięciowe, przyroda, robotyka, matematyka, programowanie), wycieczki, zajęcia kulturalno-sportowe i muzyczne.

 

Trwa rekrutacja do Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB: KLIKNIJ TUTAJ

 

Chcemy, aby każde dziecko miało zapewniony dobry start w przyszłość, dlatego powstał pomysł na akcję "Ufunduj Indeks dla dzieci z Domów Dziecka". Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej inicjatywie i pomocy w ufundowaniu Indeksu Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego dzieciom z Domów Dziecka i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z Zagłębia Dąbrowskiego. KLIKNIJ TUTAJ

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji