4 czerwca - III Jurajski Rajd Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W minioną sobotę, 4 czerwca 2016 r. odbył się III Rajd Jurajski Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Wzięło w nim udział 100 osób.

Po wędrówce na uczestników czekał smaczny poczęstunek oraz ciekawe konkursy z nagrodami.

 


„Szlakiem Orlich Gniazd idziemy …” tak śpiewało się w czasach mojej młodości. Stąd wziął się pomysł zorganizowania  dla słuchaczy UTW rajdu  pieszego po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Dlaczego Jura? Bo jest blisko, bo jest piękna i ciekawa. Dlaczego rajd pieszy ? Trochę  jako wspomnienie studenckich rajdów, a trochę  jako zalecana wszystkim forma rekreacji. W tym roku rajd dla słuchaczy UTW odbył się już po raz trzeci.

W Rajdzie wzięło zięło udział 100 osób, nie tylko z naszego UTW, ale także z Uniwersytetów w Tychach i Bytomiu. Wędrowaliśmy dwoma trasami. Grupa z Tychów – ze Skarżyc przez Morsko, a nasz UTW i grupa z Bytomia ze Zdowa przez Górę Zborów. Po drodze słuchaliśmy ciekawych opowieści naszych przewodników, podziwialiśmy błyszczące w słońcu jurajskie skałki, a z Góry Zborów również piękne widoki. Wszyscy zmierzaliśmy do Podlesic, gdzie podobnie jak poprzednimi laty było planowane zakończenie rajdu. Gościnny Zajazd Jurajski przygotował nam smaczny żurek, kiełbaski z grilla i pajdy chleba ze smalczykiem. Pogoda dopisała i wszyscy uczestnicy dotarli do mety w dobrych humorach. Na mecie zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o Jurze, który wygrał UTW z Bytomia. Z kolei nasz Uniwersytet okazał się najbardziej rozśpiewanym zespołem i zgarnął pierwszą nagrodę w konkursie piosenki rajdowej. Tradycyjnie już nagrody i dyplomy otrzymały najstarsza i najmłodsza uczestniczka rajdu. Zasłużoną nagrodę dla najdzielniejszego z seniorów otrzymała 82-letnia p. Cecylia z Tychów, najmłodszym seniorem okazała się p. Beata z Dąbrowy. Aby zaszczepić chęć wędrówek młodemu pokoleniu przygotowaliśmy honorowe dyplomy i nagrody dla wnuków, które przywędrowały ze swoimi babciami. 

 

Na zakończenie chciałabym podziękować  Panu Prorektorowi Dominikowi Penarowi za sfinansowanie nam przejazdu, Oddziałowi PTTK w Sosnowcu za pomoc w organizacji rajdu oraz naszym przewodnikom Pani Agacie Chróst  i Panu Pawłowi Nalepie za opiekę na trasie. Szczególne podziękowania należą się Pani Weronice Nowak, która włożyła nie tylko dużo pracy w organizację rajdu, ale również wędrowała z nami wspierając nas na trasie.

Do zobaczenia za rok na IV Jurajskim Rajdzie UTW!

 

                                                                       Lidia Musiał

r 119.jpg

r 119.jpg

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy

 

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji