Spotkanie z ekspertem - dr. hab. inż. Andrzejem Zielińskim

14 czerwca o godz. 8:00 odbędzie się kolejne spotkanie z ekspertem - dr. hab. inż. Andrzejem Zielińskim - pt. Proekologiczny rozwój konstrukcji samochodów. Zapraszamy wszystkich studentów kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

OPIS SPOTKANIA:

1. Nieco historii (ewolucja konstrukcji samochodu i wzrost skali produkcji).

2. Cechy silnika spalinowego - generacja zanieczyszczeń (ZI i ZS).

3. Objawy negatywnych skutków rozwoju motoryzacji.

4. Regulacje prawne mające na celu ograniczenie negatywnych skutków rozwoju motoryzacji (w USA i w Europie).

5. Rozwiązania konstrukcyjne ograniczające szkodliwość eksploatacji pojazdów silnikowych:

a. w silnikach ZI i ZS,

b. w układach napędowych,

c. ograniczenie oporów ruchu.

6. Alternatywne paliwa silnikowe.

7. Alternatywne źródła energii do napędu pojazdów.

8. Pojazdy z napędem elektrycznym (przykłady konkretnych rozwiązań).

9. Pojazdy z napędem hybrydowym (różne rozwiązania z przykładami).

„Nowoczesna wiedza = nowoczesna gospodarka – program rozwoju potencjału Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej"

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Aktualności