Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Warsztaty dla menedżerów kultury

W miniony weekend (14 i 15 czerwca) w Czeskim Cieszynie przy ul. Bożka 16 odbyły się finansowane z projektu unijnego Warsztaty edukacyjne dla menedżerów instytucji i organizacji kulturalnych.

Warsztaty zorganizował Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wspólnie z Polskim Związkiem Kulturalno-Oświatowym w Republice Czeskiej.

 

W uroczystej inauguracji wziął udział Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego - Stanisław Kubicius, który uważany jest za "ojca chrzestnego" współpracy pomiędzy cieszyńską uczelnią a Polskim Związkiem Kulturalno-Oświatowym w Republice Czeskiej. W ramach podziękowań Przewodniczący Stanisław Kubicius otrzymał z rąk Dziekana Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr. inż. Łukasza Wróblewskiego książkę pt. "Zarządzanie w instytucjach kultury". Ta książka to wynik realizacji pierwszego punktu projektu - I Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Współczesne problemy zarządzania i marketingu w instytucjach kultury", która odbyła się w listopadzie ubiegłego roku. Jednym z jej efektów są dwie monografie - jedna z nich ukazała się pod redakcją Dziekana Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie, a równocześnie Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego i inicjatora Konferencji.

Druga, pokonferencyjna monografia to "Koncepcje zarządzania i marketingu w sferze kultury. Projektowanie, implementacja i kontekst skuteczności działań" pod redakcją dr Joanny Łodziany-Grabowskiej oraz prof. dr. hab. Jana W. Wiktora.

 

Gościem warsztatów był również Bogdan Kasperek, sekretarz Euroregionu Śląsk Cieszyński, który na otwarcie warsztatów otrzymał symboliczny certyfikat uczestnictwa. Pozostali uczestnicy swoje certyfikaty odebrali po ich ukończeniu - 15 czerwca. Certyfikaty wręczyli Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr inż. Łukasz Wróblewski oraz członek zarządu PZKO Leszek Richter.

 

Program warsztatów:

 

14.06.2014 (sobota)

14.00 – 14.15 Rejestracja uczestników

14.15 – 14.30 Oficjalne rozpoczęcie warsztatów

14.30 – 16.00 Warsztat I Dr Joanna Kurowska-Pysz: Zarządzanie partnerstwem w projektach kulturalnych

16.00 – 16.15 Przerwa kawowa

16.15 – 17.45 Warsztat II Dr Łukasz Wróblewski: Kształtowanie lojalności instytucji kultury z interesariuszami według koncepcji marketingu relacyjnego

17.45 – 18.15 Obiad

18.15 – 19.45 Warsztat III Mgr Dawid Komuda: „Bo liczy się pomysł!” – ambient i event marketing dla sektora kreatywnego

 

15.06.2014 (niedziela)

10.00 – 10.15 Rejestracja uczestników

10.15 – 11.45 Warsztat IV Dr Magdalena Sobocińska: Przemiany w zachowaniach odbiorców kultury w aspekcie wpływu na zarządzanie i prowadzenie badań marketingowych w sferze kultury

11.45 – 12.00 Przerwa kawowa

12.00 – 13.30 Warsztat V Dr Mateusz Lewandowski: Strategia instytucji kultury – klucz do sukcesu czy puste słowa?

13.30 – 14.00 Przerwa obiadowa

14.00 – 15.30 Warsztat VI Mgr Wiesław Bełz: Marketing szeptany w praktyce menedżera kultury

 

Projekt "Kulturalna inicjatywa edukacyjno-naukowa RAZEM DLA POGRANICZA" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Mikroprojektów z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński.

 

 

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Aktualności

 

Nasi partnerzy