Zaolzie i Zaolziacy - Konferencja międzynarodowa współorganizowana przez WSB

1 i 2 sierpnia w Czeskim Cieszynie i Jabłonkowie odbędzie się Konferencja międzynarodowa Zaolzie i Zaolziacy. Genius loci, Genius populi.

Konferencja organizowana jest przez Polski Związek Kulturalno-Oświatowy w Republice Czeskiej, Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Uniwersytet Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie, Sekcję Ludoznawczą przy ZG PZKO, Sekcję Zaolziańską przy Oddziale Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego w Krakowie oraz Światową Radę Badań nad Polonią.

Dwudniowa konferencja składa się z trzech paneli dyskusyjnych. Ich tematyka służy dyskusji na temat współczesnej tożsamości Polaków zaolziańskich.

W drugim panelu pt. Zaolziańscy Polacy a Polska: oczekiwania, nadzieje, postulaty, pretensje... weźmie udział prof. Marek Walancik, Prorektor ds. Nauki, Kierownik Katedry Pedagogiki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Aktualności