Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Targi edukacyjne „Europa Day” w Mińsku

21 maja 2013r. - w Mińsku odbyły się pierwsze targi edukacyjne „Europa Day” zorganizowane przez Delegaturę Komisji Europejskiej na Białorusi.

W wydarzeniu współorganizowanym przez Ambasadę RP w Mińsku, Instytut Polski i Fundację Edukacyjną Perspektywy obok przedstawicieli Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej udział wzięli przedstawiciel programu „Study in Poland” oraz delegaci trzech innych polskich uczelni: UMCS w Lublinie, Uczelni Łazarskiego oraz Uczelni Vistula. Stoisko narodowe pod hasłem „Study in Poland” cieszyło się wielką popularnością wśród zwiedzających ekspozycję. Delegacja polska spotkała się z kierownictwem Departamentu Współpracy Międzynarodowej białoruskiego Ministerstwa Edukacji. Podczas spotkania podsumowano dotychczasową współpracę polsko-białoruską w obszarze szkolnictwa wyższego, poruszono też problem braku umowy o uznawalności kształcenia pomiędzy tymi dwoma krajami i potrzebę tworzenia programów kończących się wspólnym dyplomem. Odbyło się również spotkanie z nowopowołanym wiceministrem kultury – Władimirem Czerniakowem. Z resortem kultury szczególnie blisko współpracuje WSB w Dąbrowie Górniczej. Podczas spotkania omawiano możliwości współpracy w zakresie szkolnictwa artystycznego oraz w ramach II Forum Gospodarczego Polska-Białoruś.

Powrót do: Start » Współpraca międzynarodowa » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Kontakt

Wyższa Szkoła Biznesu
w Dąbrowie Górniczej

41-300 Dąbrowa Górnicza,
ul. Cieplaka 1c,

Rekrutacja: +48/32/ 262 28 05,
Dziekanat: +48/32/ 262 03 07,
Fax: +48/32/ 295 93 44
e-mail: info@wsb.edu.pl