Artykuły

Inauguracja III edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu

W dniu 16 października 2014 r. w Ogrodzieńcu miała miejsce Uroczysta Inauguracja już III edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

czytaj więcej o Inauguracja III edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu

Uniwersytet Powszechny i Uniwersytet Trzeciego Wieku. Razem dla Czeladzi

                                                                                                                                                                                                                 
12 lutego 2014 r. w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi doszło do podpisania porozumienia w sprawie połączenia dwóch Czeladzkich Uniwersytetów Społecznych - Uniwersytetu Powszechnego i Uniwersytetu III wieku. Umowę podpisali inicjatorzy obu Uniwersytetów, Prezes Stowarzyszenia „Razem dla Czeladzi" Dominik Penar, Prezes Towarzystwa Powszechnego „Czeladź" Zbigniew Szaleniec oraz partnerzy tego przedsięwzięcia: Rektor Wyższej Szkoły Biznesu prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz Dyrektor Kolegium Pracowników Służb Społecznych dr Anna Zasada-Chorab. Siedzibą połączonych Uniwersytetów jest Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, mieszczące się przy ul. Tuwima 14a. Szczegóły na: www.uniwersytetpowszechny.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu- dyplomy wręczone

12 czerwca 2014 r. odbyła się uroczysta Gala wręczenia dyplomów i certyfikatów absolwentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu

Uniwersytet działa pod skrzydłami Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury. Łącznie ponad 120 słuchaczy UTW odebrało dyplomy z rąk dra Pawła Sobczaka – Dziekana Wydziału Zamiejscowego WSB w Olkuszu oraz Dominika Penara - Dyrektora Biura Rektora. Już w październiku zapraszamy wszystkich aktywnych seniorów do udziału w kolejnej edycji Uniwersytetu.

czytaj więcej o Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu- dyplomy wręczone

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bobrownikach - dyplomy wręczone

11 czerwca 2014 r. w urokliwych murach Dworku w Dobieszowicach odbyła się uroczystość zakończenia zajęć w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bobrownikach. Uniwersytet zakończył I edycję swojej działalności pod skrzydłami Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Uczelni: dr inż. Łukasz Wróblewski - Dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie, dr Aleksander Górny, Dominik Penar - Dyrektor Biura Rektora, przedstawiciele Władz Gminy Bobrowniki oraz Kierownictwo Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Panią Henryką Malczewską na czele. Uroczystość uświetnił koncert muzyczny solistki z duetu smyczkowego "NeedForStreengs".

W październiku 2014 r. rusza w Bobrownikach II edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Umowa o współpracy pomiędzy Gminą Bobrowniki i Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej została podpisana podczas uroczystości zakończenia I edycji.

 

Grota Solna - miejsce spokoju, ciszy i relaksu ! NOWOŚĆ

                                                                                                                                                                                           

Zapraszamy wszystkich seniorów do skorzystania z oferty przygotowanej przez  Park „Nemo- Wodny Świat” w Dąbrowie Górniczej Al. Róż 1, tylko dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku specjalna oferta: seans w grocie solnej za jedyne  5 zł/45 min. Grota Solna jest czynna od poniedziałku do niedzieli od 9:00 do 19:00.                    

W Grocie Solnej panuje specyficzny mikroklimat. Powietrze jest nasycone jodem, potasem, wapniem oraz magnezem, które zbawiennie wpływa na nasze drogi oddechowe. Szum morza, szelest wiatru, śpiew ptaków, nastrojowe oświetlenie znakomicie relaksują i odprężają. Wizyta w Grocie Solnej redukuje stres, wycisza i uspokaja. Jest relaksem zarówno dla starszych klientów, jak i dla tych najmłodszych -różnego rodzaju zabawki nie pozwolą im się tam nudzić.

czytaj więcej o Grota Solna - miejsce spokoju, ciszy i relaksu ! NOWOŚĆ

Gala wręczenia dyplomów absolwentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej

                                                                                                                                                                                                 

04 lipca 2013 r.  w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się już V  uroczysta gala wręczenia dyplomów absolwentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W uroczystości udział wzięło ok. 200 absolwentów, którzy na uroczystość przybyli ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi.

czytaj więcej o Gala wręczenia dyplomów absolwentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej

I Jurajski Rajd UTW - FOTOGALERIA

Piękna pogoda, pozytywne nastawienie, wysiłek fizyczny i świetna zabawa...to wszystko przeżyli uczestnicy I Jurajskiego Rajdu Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Rajd odbył się w dniu 7 czerwca 2014 r. dzięki zaangażowaniu Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego (PTTK) oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Inicjatorem i pomysłodawczynią Rajdu była Pani Lidia Musiał - słuchaczka naszego UTW. II Jurajski Rajd już na jesieni.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Ostrawa, Plac Masaryka, Ratusz...galeria wycieczki

Ostrawa trzecie, co do wielkości miasto Republiki Czeskiej, miasto zabytków, techniki, sztuki i przemysłu, gdzie historia przeplata się z codziennością, miasto zwane „Czarną Ostrawą”, ze względu na wydobywanie węgla kamiennego. Ratusz ostrawski jest największy w republice, a jego wieża widokowa jest najwyższą wieżą ratuszową w całym kraju …10 maja 2014 r. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku odwiedzili te fascynujące miejsca. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Praga pełna wrażeń i słońca

W dniach 25-27.05.2014 r. słuchacze naszego uniwersytetu wzięli udział w wycieczce do malowniczej Pragi. Miasto ujęło naszych podróżników nie tylko piękną pogodą, ale przede wszystkim swoim charakterem. Z jednej strony Praga to nowoczesne, tętniące  życiem miasto, z drugiej strony zachwyca starannie odrestaurowana starówka, zapierający dech w piersiach zielony krajobraz, piękne wzgórza widokowe. Koszt wycieczki wynosił 440 zł ale wrażenia jakie po niej pozostały są bezcenne.

Bezpłatne warsztaty z medycyny naturalnej - refleksoterapia

Z myślą o osobach uczęszczających na  Uniwersytet Trzeciego Wieku przygotowalismy zakres tematów z kręgu medycyny holistycznej, czyli takiej, która bierze pod uwagę człowieka jako całość, a więc jego ciało, umysł i ducha. Tematyka ta jest bardzo interesująca, dla osób w wieku późnej dorosłości, bowiem daje możliwość przeciwdziałaniu skutkom wynikającym ze stresów, niehigienicznego trybu życia, braku uswiadomienia sobie własnych potrzeb i wreszcie zmęczonego, niespokojnego umysłu, przytłoczonego zbyt dużą ilością informacji płynących ze wszystkich stron.

 

 

czytaj więcej o Bezpłatne warsztaty z medycyny naturalnej - refleksoterapia

Przedświąteczna magia Krakowa !!!

Fabryka czekolady

                                                                                                                                                                                                  

Zwiedzanie Podziemia Rynku Krakowskiego, Muzeum Stanisława Wyspiańskiego, Kościoła Mariackiego, czy zwiedzanie sukiennic, to jedne z wielu  atrakcji, jakie mogli zobaczyć 07 grudnia 2013r. seniorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej. Główną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Podziemia Sukiennic, gdzie można było zobaczyć m.in: relikty spalonej osady, główne towary eksportowe, średniowieczne bruki hali sukiennic, rekonstrukcje warsztatów rzemieślniczych z XII w., cmentarz XI w., historiografie miasta Krakowa, rekonstrukcję kramu kupca średnkowiecznego, czy kramy Bolesławowe XIII w.

Ze względu na świąteczny okres zwiedzania Krakowa seniorzy mogli również zobaczyć Jarmark Adwentowy, ukazujący scenę Bożego Narodzenia. W trakcie zwiedzania obiad dwudaniowy w restauracji w centrum Krakowa. 

czytaj więcej o Przedświąteczna magia Krakowa !!!

Panorama Racławicka - Wrocław

Wrocław

                                                                                                                                                                                            

W sobotę 23 listopada 2013r. ponad 70 seniorów wzięło udział w wycieczce po Panoramie  Racławickiej we Wrocławiu, jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt XIX-wiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło, o wymiarach 15 x 114 m, dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, kręte, zaciemnione podejście) „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.

Podczas wycieczki seniorzy mogli  zwiedzić zabytkowe centrum Wrocławia – Wyspę Piaskową, Ostrów Tumski, Katedrę, Stare Miasto - szlak krasnali. Po zwiedzaniu  wszyscy przeszliśmy na obiad, następnie zwiedziliśmy zachwycającą Panoramę Racławicką


czytaj więcej o Panorama Racławicka - Wrocław

Szlakiem malowniczych zakątków Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Bobolice

                                                                                                                                                                                           

W dniu 22 czerwca 2013 grupa studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej oraz Czeladzi udała się na wycieczkę szlakiem malowniczych zakątków Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Pierwszym przystaniem było zwiedzenie Zamku typu nizinnego w Siewierzu, następnie przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej Leśniowskiej Patronki Rodzin, źródła miłości. Przejazd do Złotego Potoku. Przejście piesze do Bramy Twardowskiego, następnie do źródeł Zygmunta i Elżbiety, czyli początek rzeki Wiercicy (teren przyszłego Parku Narodowego).  Przejazd do Mirowa (ruiny zamku), gdzie uduchowieni i troszkę zmęczeni z przyjemnością zatrzymaliśmy się na herbatę, by zregenerować siły na  piesze przejście grzędą jurajską do Bobolic (odbudowany zamek średniowieczny, po ponad 12 latach rekonstrukcji królewski Zamek powrócił do stanu swojej dawnej świetności ).  Dzisiaj jest jedną z największych atrakcji Jury Krakowsko-Częstochowskiej.    

czytaj więcej o Szlakiem malowniczych zakątków Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Filozofia życia według najwybitniejszego himalaisty - Krzysztofa Wielickiego

                                                                                                                                                                                            

24 kwietnia 2013 r. Biblioteka Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej im. prof. Jerzego Altkorna  zaprosiła wszystkich słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na spotkanie z  Krzysztofem Wielickim – jednym z największych na świecie alpinistów i taterników. Krzysztof Wielicki to przysłowiowa żywa legenda dla ludzi kochających góry. Jako piąty człowiek na świcie zdobył koronę Himalajów oraz Karakorum. Na wiele szczytów wszedł sam, a Mount Everest, Kanczendżonge i Lhotse zdobył jako pierwszy w zimie.

czytaj więcej o Filozofia życia według najwybitniejszego himalaisty - Krzysztofa Wielickiego

 

Nasi partnerzy

 

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji